۵ ترفند کاربردی خانه داری که همیشه در خانه لازم می شوند

۵ ترفند کاربردی خانه داری که همیشه در خانه لازم می شوند

باز کردن آسان سلفون یک ترفند کاربردی خانه داری

سلفون یکی از ابزار مفید در آشپزخانه است که برای بسته بندی مواد غذایی بسیار مفید هست. اما مشکلی که معمولاً ما با سلفون داریم، این است که خیلی راحت باز نمی‌شود. چون خیلی نازک است و کمی چسب ناک، چیکار کنیم تا سلفون به راحتی باز شود!؟

برای حل این مشکل یک ترفند ساده وجود دارد:
برای اینکه سلفون به راحتی باز شود، فقط کافی است، رول سلفون خود را در یخچال نگهداری کنید. یا حداقل دوساعت قبل از استفاده آن را داخل فریزر بگذارید. با این ترفند سلفون شما راحت باز می‌شود و دیگه پاره و خراب نمی‌شود.

بازکردن سوراخ های سردوش حمام

اگر سوراخ های سردوش حمام شما گرفته است. کافی است، یک کیسه پلاستیکی را با سرکه سفید پر کنید و آن را با استفاده از کش و یا طناب، دور سر دوش بپیچید. بگذارید یک شب در سرکه خیس بخورد و بعد کیسه را بردارید. خواهید دید که سر دوش همانند روز اولش شده است.

توجه کنید که طوری پلاستیک را روی سردوش ببندید که سرکه اطراف سوراخ‌های آن را بگیرد.

۵ ترفند کاربردی خانه داری که همیشه در خانه لازم می شوند

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

جلوگیری از باز شدن انتهای بند کفش و جلوگیری از کنده شدن دکمه های لباس

برای جلوگیری از کنده شدن دکمه های لباس می توانید: مقداری لاک بی رنگ را روی نخ های دکمه بزنید. اینجوری جلوی پوسیده شدن نخ‌ها و کنده شدن دکمه‌ها گرفته می‌شود.البته می‌توانید دکمه ها را با نخ دندان بدوزید تا دیرتر پلاسیده شوند.
همچنین برای باز نشدن انتهای بند کفش می‌توانید از لاک بی‌رنگ استفاده کنید. با این روش دیگه الیاف آن باز نمی‌شود. و همچنین ظاهر بندکفش ما هم زشت نمی‌شود.

تمیز کردن بطری دهانه باریک یک ترفند کاربردی خانه داری دیگر

حتما تا حالا پیش آمده بخواهید، بطری پلاستیکی یا شیشه‌ای یا حتی شیشه شیر بچه که دهانه‌ی باریک و تنگی دارند، را تمیز کنید و داخل آن‌ها را بشورید.
احتمالا شماهم موافق هستید که کار سخت و زمان بری است. اما در اینجا به شما یک ترفند ساده را پیشنهاد می‌کنم:
برای تمیز کردن این نوع بطری‌ها کافیست، یه سر دست برنج (حدود ۳۰ تا ۴۰ تا دونه برنج) را داخل بطری بریزید و حدود دو تا سه قطره مایع ظرف شویی (ریکا)، داخل بطری بریزید و تقریبا یک چهارم بطری را آب کنید. درب بطری را با دست بگیرید یا درب آن را ببندید و خوب بطری را بهم بزنید. دانه‌های برنج به سطح داخلی بطری برخورد کرده و بطری را خیلی خوب و راحت تمیز می‌کنند.

تمیز کردن لکه چسب

پارچه ای را درون سرکه فرو برده روی لکه چسب بگذارید به طوری که کاملا آن را اشباع کند. با این تدبیر خواهید دید بزودی چسب سفتی خود را از دست داده و جدا خواهد شد.

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *