ظروف پلاستیک

چگونه لکه غذای ظروف پلاستیک را از بین ببریم؟

ظروف پلاستیک از جمله ظروفی است که در زندگی همه ی ما و بهتر است بگوییم در آشپزخانه هایمان نقش بسیار مهمی را ایفا کرده که می توان گفت که در همه ی خانه ها یافت می شوند.

بسیاری از لوازم و وسایل خانگی از پلاستیک سفید ساخته می شوند و پس از مدتی دچار تغییررنگ می شوند و اغلب به زردی می گرایند که این امر علت های مختلفی دارد.

از این رو وب سایت نیکان پلاستیک در این مقاله به بررسی چگونگی پاک کردن لکه های غذا در ظروف پلاستیکی می پردازد.

کاربردهای ظروف پلاستیک

امروزه این محصولات پلاستیکی در زندگی بشر کاربرد فراوانی دارد مثلاً برای نگهداری غذا در یخچال و فریزر، بردن غذا به محل کار یا مدرسه و دانشگاه، استفاده به عنوان ظروف اصلی و مهم در مسافرت و بسیاری موارد دیگر.

و این که از نظر اقتصادی استفاده از این ظروف برای بسیاری از موارد مقرون به صرفه است. ظروف مشابه مانند انواع شیشه ای هم گران تر بوده و هم احتمال شکستگیشان بسیار بالاست.

به علاوه حتی اگر قیمتشان با انواع پلاستیکی یکی باشد، ظروف شیشه ای به دلیل وزن بالایشان کمتر انتخاب می شوند.

اما پس از مدتی دیواره داخلی و کف ظرف را لک می کند و تلاش برای از بین بردن لکه های کوچک چربی از دیوارها و درب آن یک کار طاقت فرسا به شمار می رود. مهم نیست که چقدر محکم با اسکاچ و ریکا ظرف را می شویید زیرا انگار لکه ها پاک نمی شوند.

تنها نقطه ضعف ظروف پلاستیکی که باعث می شود شیشه بر آن ها برتری داشته باشد، لک شدن آن ها بعد از مدتی استفاده است

زرد شدن و کدر شدن ظروف پلاستیکی یکی از معضلات آزار دهنده برای خانم ها در خانه است، تمیز کردن پلاستیک زرد شده دشوار است اما با استفاده از روشی مخصوص می توان به این مهم دست یافت.

ظروف پلاستیک

نحوه پاک کردن لکه غذای ظروف پلاستیک

بسیاری از مردم استفاده از وایتکس را برای از بین بردن لکه ها توصیه می کنند اما ما استفاده از وایتکس را برای شستن ظروفی با بافت پرمنفذ و پر حفره مثل ظروف پلاستیکی، اصلاً توصیه نمی کنیم.

زیرا وایتکس وارد بافت ظروف شده و به مرور زمان در مواد غذایی نفوذ می کند. اگر چه بسیاری از رستوران ها برای شستن و ضدعفونی کردن ظرف هایشان از آن استفاده می کنند اما ما توصیه می کنیم تنها از مواد طبیعی و بی خطر برای این کار استفاده کنید.

برخی افراد نیز استفاده از آبلیمو و گذاشتن ظروف در معرض نور آفتاب را نیز توصیه می کنند که تا حدی موثر است.

اما برای همه نوع ظرفی مناسب نبوده و همه نوع لکه ای را از بین نمی برد.

بهترین راه حل برای از بین بردن این نوع لکه ها مخلوط آب و سرکه ی سفید به نسبت مساوی و ریختن آن در ظرف دارای لک به مدت 30 دقیقه یا یک شبانه روز و حتی گاهی بیشتر (بسته به شدت لکه) می باشد تا لکه ها به طور کامل محو شوند

اگر از این روش نتیجه ای نگرفتید و لکه ها از بین نرفتند، پارچه ای را آغشته به سرکه کرده و روی ظرف بکشید و اسکراب کنید. سپس مقداری جوش شیرین در ظرف ریخته و اجازه دهید چند دقیقه بماند. سپس با استفاده از پارچه یا اسکاج، جوش شیرین را روی لکه ها بکشید و با سایشی ملایم بدون اینکه آسیبی به بافت ظرف وارد شود لکه ها را از بین ببرید

نیکان پلاستیک:

شرکت نیکان پلاستیک با تولید انواع ظروف پلاستیکی و دیگر محصولات پلاستیکی مورد نیاز جامعه، گام بزرگی را در رفاه و آسایش مردم برداشته است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و هم چنین سفارش محصول مورد نظر خود به وب سایت نیکان پلاستیک مراجعه کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *