چند ایده برای دادن حس و حال بهاری به دیزاین خانه

چند ایده برای دادن حس و حال بهاری به دیزاین خانه

تغییر دیزاین خانه ملزم به تغییر برخی آیتم‌های اساسی و حتی جزئیاتی است که کم‌تر موردتوجه قرار می‌گیرند، اما تأثیرات بسزایی در ظاهر و حال و هوای خانه دارند. در این بخش از نیکان پلاستیک به معرفی راه‌کارهایی ساده و کاربردی خواهیم پرداخت تا به‌واسطه‌ی آن‌ها فضای منزل خود را بهاری کنید و سرزندگی و پویایی فصل بهار را به داخل خانه‌هایتان بکشید.

عوض کردن پرده‌های خانه

پرده‌ها یکی از تأثیرگذارترین آیتم‌های در دیزاین داخلی خانه‌ها هستند و به‌راحتی می‌توانند حال و هوای خانه‌ی شمارا تغییر دهند. فصل بهار فصل رویش دوباره‌ی طبیعت است و حضور آفتاب در زندگی ما بیشتر می‌شود. گل‌ها و گیاهان از نو جان می‌گیرند و همه‌جا پر از رنگ می‌شود. حال تصور کنید که تمام این شور و حیات و سرزندگی را به داخل خانه‌ها بکشید و بخشی از طبیعت را بر روی دیوارهای خانه‌تان بازسازی کنید.

استفاده از پرده‌های نازک‌تر بارنگ‌های شاد و رنگ‌های روشن در این فصل به‌شدت توصیه می‌شود. چنین پرده‌هایی دیزاین داخلی خانه‌ی شمارا بهاری کرده و روحیه‌ی افراد خانه را شادتر و سرزنده‌تر می‌کنند.

استفاده از گیاهان طبیعی

خیلی افراد نگهداری از گیاهان طبیعی در خانه را، امری سخت و دشوار می پندارند و از پرورش گل وگیاه در خانه به‌شدت خود داری می‌کنند. اما باید بدانید که این تصور کاملا اشتباه است و اگر شما گیاهی متناسب با لایف استایل و شرایط محیطی خانه‌تان را انتخاب کنید، هرگز با مشکلی مواجه نمی‌شوید.

استفاده از میز و صندلی در فضای باز

از دیگر مشخصه‌های بارز فصل بهار، تغییرات مثبت آب و هوایی است. در این فصل هوا رو به گرمی می‌گذارد و درعین‌حال مطبوع و ملایم است. به همین دلیل نشستن در فضای باز و خوردن چای، قهوه و حتی وعده‌های غذایی در فضای بیرون از خانه به‌شدت لذت‌بخش است.

چند ایده برای دادن حس و حال بهاری به دیزاین خانه

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

عوض کردن جای اشیا

گاهی اوقات افراد از انجام ساده‌ترین کارها برای تغییر دیزاین خانه اجتناب کرده و خود را از چنین تجربه‌ای هیجان‌انگیز محروم می‌کنند. شما به‌راحتی می‌توانید جای مبلمان، میز نهارخوری و میز تلویزیون خود را عوض کنید و در فصول مختلف، حالت‌های متنوعی از دیزاین خانه را تجربه کنید. در فصل بهار توصیه می‌کنیم که مبلمان خود را به پنجره‌ها و به نور نزدیک‌تر کنید و اگر چشم‌اندازی رو به حیاط یا باغچه دارید، از این امتیاز استفاده کنید. در این فصل به نور آفتاب نزدیک‌تر شید و دیزاین خانه را به سمت منابع نوری و پنجره‌های خانه متمایل کنید.

رسیدگی به حیاط و باغچه

اگر در خانه‌های ویلایی زندگی می‌کنید و یا دارای باغچه و حیاط در آپارتمان خود هستید، نسبت به این فضاها بی‌تفاوت نباشید و باغچه‌ی خود را همیشه سبز نگه‌دارید. رسیدگی به باغچه و زیباسازی حیاط خانه همیشه کاری پرهزینه و پردردسر نیست. باکمی ابتکار و نوآوری و استفاده از امکانات موجود می‌توانید حیاط خانه‌ی خود را زیباتر کنید و به‌محض ورود به خانه سرشار از انرژی و سرزندگی شوید.

استفاده از کوسن‌های رنگی

معمولاً عوض کردن مبلمان و یا تعویض روکش مبل‌ها امری پرهزینه است و اکثر افراد توانایی انجام این کار در فواصل زمانی کوتاه را ندارند. اما تعویض کوسن‌ها ساده‌تر و کم‌هزینه‌تر است و درعین‌حال می‌تواند ظاهر مبلمان شما را به‌کل تغییر دهد. به‌ویژه اگر از کوسن‌های بزرگ استفاده کنید، مبلمان‌تان به‌کل تحت پوشش قرار می‌گیرد و رنگ زمینه‌ی آن کم‌تر دیده می‌شود. با این کار می‌توانید رنگ غالب در مبلمان خود را با کم‌ترین هزینه تغییر دهید و با انتخاب کوسن‌های رنگی و شاد، دیزاین خانه‌ی خود را بهاری‌تر کنید.

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *