هرگز برای شستشوی اين چيزها از مايع ظرفشویی استفاده نكنيد

هرگز برای شستشوی اين چيزها از مايع ظرفشویی استفاده نكنيد

بسیاری از افراد جامعه عادت دارند كه براي شستشوی هر چيزی از مايع ظرفشويی استفاده می كنند. اما بهتر است بدانيد كه براي تميز كردن اين سطوح و مواد نبايد از مايع ظرفشويی استفاده كنيد …

هرگز از مایع ظرفشویی برای شست و شوی سبزیجات استفاده نکنید

شست و شوی سبزیجات با نمک و یا مایع ظرفشویی بدترین کار ممکن در هنگام شست و شو سبزیجات است، چرا که استفاده از این مواد برای شست و شوی سبزیجات بی فایده است.
برخی از هموطنانمان برای شست و شوی سبزیجات وضد عفونی کردن آنها از مایع ظرفشویی استفاده می کنند. شستشوی سبزیجات با مایع ظرفشویی به دلیل چسبیدن این مواد به سبزی ها احتمال کارسینوژنی را بالا برده و سبب مسمومیت اعضای خانواده می شود. استفاده از مایع ظرفشویی سبب می شود که سطح سبزی ها، تخم و کیست انگل های موجود روی آن لیز و لزج شود و رشد کنند.

شستن ظروف آشپزی چدنی

اگرچه خیلی از مردم فکر می‌کنند شستن دیگ و تابه‌های چدنی با مایع‌ ظرفشویی اشکالی ندارد، اما نباید این کار را بکنید. بجای این‌کار از نمک و روغن برای تمیز‌کردن آن‌ها استفاده کنید.

شستن قهوه‌ جوش

با گذشت زمان، بتدریج روغن‌های آزاد‌شده از دانه‌های قهوه روی قهوه‌جوش اثر می‌گذارد و لایه نازکی روی آن تشکیل می‌دهد که باعث بهتر شدن طعم قهوه شما می‌شود. پس طبق توصیه حرفه‌ای‌ها از مایع‌ظرفشویی برای شستنش استفاده نکنید و فقط با آب خالی آن را بشویید.

خودرو

اگر ترجیح می‌دهید با یک شوینده و یک سطل آب یا شلنگ ماشین خود را بشویید حتماً از یک شوینده‌ی مناسب استفاده کنید. مایع ظرف‌شویی می‌تواند برای سطح ماشین خیلی خشن باشد.مایع‌ ظرفشویی یک شوینده قوی است و رنگ ماشین هم آنقدر‌ها که بنظر می‌رسد قوی نیست و با پاک‌شدن لایه محافظ روی رنگ، می‌تواند باعث خوردگی و بد‌رنگ شدن آن شود.

هرگز برای شستشوی اين چيزها از مايع ظرفشویی استفاده نكنيد

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

درون ماشین ظرف‌شویی

استفاده از مایع ظرف‌شویی در ماشین ممنوع است زیرا زیاد کف می‌کند. پودرهای مخصوص ماشین لباسشویی طوری فرموله شده‌اند که زیاد کف نکنند و کاملاً از درون ماشین شسته شوند.

درون ماشین لباسشویی

درست مانند ماشین ظرف‌شویی استفاده از مایع ظرف‌شویی در لباسشویی نیز می‌تواند کف زیادی تولید کند. ماشین به‌اندازه‌ی کافی قوی نیست تا بتواند کف لباس‌ها را تمیز کند.

روی پنجره و آینه‌ها

از پاک‌کننده‌های شیشه برای برق انداختن سطوح شیشه‌ای استفاده کنید. مایع ظرف‌شویی می‌تواند از خود رگه‌هایی باقی بگذارد.

روی هر چیزی که باید خشک تمیز شود

تمیز کردن لکه‌های غذا از روی لباس با ترکیب آب و مایع ظرف‌شویی عالی است اما از استفاده از آن روی پارچه‌های ظریف خودداری کنید.

شستن صورت

اگر برای رنگ ماشین زیادی قوی است، حتما برای پوست صورت هم زیادی قوی است! حتی برای پوست دست‌ها! برای همین است که خیلی‌ها موقع ظرف‌شستن دستکش دست می‌کنند. پس برای پوست‌های حساس و یا پوست بچه‌ها اصلا خوب نیست و باید زمان استفاده از آن را محدود کنید تا پوستتان کمترین آسیب را ببیند.

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *