روش بازکردن لوله فاضلاب ظرفشویی

روش بازکردن لوله فاضلاب ظرفشویی

گرفتگی لوله فاضلاب ظرفشویی  یکی از مهترین مشکلات خانم‌های خانه‌دار است. برای باز كردن لوله ظرفشويی و رفع گرفتگی فاضلاب روش‌های مختلفی وجود دارد. روش‌هایی که برخی از آنها ساده است و انجام دادنشان نیاز به ابزار ویژه‌ای ندارد. در عین حال بعضی از این روش‌ها از دشواری بیشتری نسبت به روش‌های معمولی برخوردارند و برای انجام آنها به ابزار خاصی نیاز است. در این مطلب از سایت نیکان پلاستیک به روش‌های باز كردن لوله ظرفشويی، اشاره خواهیم کرد.

روش های بازکردن لوله فاضلاب ظرفشویی

اولین قدم و ساده ترین روش برای باز شدن مجرای فاضلاب سینک ظرفشویی، باز کردن شترگلو یا همان سیفون زیر سینک ظرفشویی و بهترین روش برای رفع گرفتگی چاهک کف آشپزخانه استفاده از لوله بازکن خانگی است. همان وسیله‌ای که با ایجاد مکش، محتویات داخل لوله یا چاه را با فشار به سمت خارج هدایت می‌کند و سبب رفع گرفتگی می‌شود. بنابراین وجود یک عدد از این وسیله در منزل ضروری است.

روش بازکردن لوله فاضلاب ظرفشویی

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

  • جوش شیرین و سرکه

یک سوم فنجان جوش شیرین را با یک سوم فنجان سرکه در یک فنجان اندازه گیری مخلوط کنید. بلافاصله بدون اتلاف وقت باید آن را درون لوله فاضلاب بریزید. ترکیب این دو مواد و ایجاد واکنش شیمیایی میتواند برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب و از بین بردن مو، آهک، چربی و غیره کمک کند. بهتر است بعد از ریختن محلول، یک ساعت یا حتی 12 ساعت صبر کنید و بعد با آب گرم آن را بشویید. روش دیگر این است که به همان اندازه جوش شیرین را درون لوله بریزید و سپس روی آن سرکه اضافه نمایید. معمولا مردم بیشتر از این روش برای از بین بردن بوی بد فاضلاب هم ساتفاده می‌کنند. چون این راه حل 90% مشکلات را حل می‌کند.

  • چربی زدایی و رسوب زدایی لوله‌ها

برخی ازکارهای لوله بازکنی آسان است و خودتان در خانه میتوانید آن را انجام دهید. حتما لوله‌های U شکل زیر سینک ظرفشویی را دیده اید. خیلی از مواقع گرفتگی در آن قسمت رخ میدهد که با تمیز کردن آن مشکل رفع خواهد شد. برای شروع باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب ابتدا یک سطل زیر سیفون U شکل قرار دهید و سپس آن را باز کنید. لوله را خوب با یک برس تمیز کنید و کامل بشویید و سپس دوباره آن را در جای خود نصب نمایید.

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

  • سرکه، جوش شیرین و فشار هوا

اگر مشکل گرفتگی لوله فاضلاب حمام دارید. نصف فنجان از سرکه و جوش شیرین را داخل لوله بریزید و درپوش آن را قرار دهید تا هوایی خارج نشود. پس از 60 دقیقه حداقل 5 سطل آب با فشار داخل لوله بریزید.

  • استفاده از از مواد و محلول‌های شیمیایی لوله بازکن

اگر این روش‌ها جواب نداد، از مواد و محلول‌های شیمیایی لوله بازکن که حاوی ترکیبات اسیدی مایع یا جامد هستند و با حل کردن مواد زاید و لجن به رفع گرفتگی کمک می‌کنند استفاده کنید ولی اگر گرفتگی به علت گیر کردن یک جسم سخت در مجرای فاضلاب باشد، باید از روش فنر انداختن استفاده کنید.

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *