روش‌های شستشوی کوله‌پشتی

روش‌های شستشوی کوله‌پشتی

وقتی به نظافت و شستشوی لباس‌ها و اکسسوری‌ها فکر می‌کنیم،کم‌تر کسی به یاد کیف و کوله‌پشتی می‌افتد. درصورتی‌که کوله‌پشتی‌ها یکی از آلوده‌ترین اشیایی هستند که ما و کودکانمان با خود حمل می‌کنیم. ازآنجایی‌که لایه‌ی بیرونی کوله‌پشتی‌ها با محیط بیرونی در ارتباط هستند، در معرض انواع آلودگی‌ها قرار می‌گیرند و درون آن‌ها نیز ممکن است در اثر برخورد با انواع خوراکی‌ها و گردوخاک و یا هر شی‌ء دیگری کثیف شده و نیاز به شستشو و تمیزی پیدا کند.

۱) کوله‌پشتی را تکان دهید
در اولین مرحله نیاز به هیچ نوع شوینده و یا پاک‌کننده‌ای ندارید. برای شروع کیف را به بیرون از خانه ببرید و یا زیراندازی پهن کنید و کیف را روی آن قرار دهید. تمام زیپ‌های کیف را بازکنید و با تمام قدرت آن را تکان دهید.

در این مرحله دقت کنید که زیپ تمام جیب‌های کوچک و بزرگ و تمام جیب‌های مخفی را بازکنید و کیف را روی زیرانداز بتکانید. در این مرحله آنچه از کیف خارج می‌شود، شما را شگفت‌زده خواهد کرد. از ذرات بیسکوئیتی که ماه‌ها قبل خورده‌اید گرفته تا خرده کاغذها و خرده‌نان ساندویچی که دیروز با خود به محل کار برده‌اید.

۲) از خارج شدن ذرات مطمئن شوید
بعد از تکاندن کیف، از خارج شدن تمام ذرات موجود در آن مطمئن شوید و اگر هیچ ذره‌ای در آن باقی نمانده است، کیف را به داخل خانه و یا خارج از زیرانداز برده و باقی مراحل را طی کنید.

۳) شستشوی کوله‌پشتی با ماشین لباسشویی
برای شستشوی کوله‌پشتی در ماشین لباسشویی باید به نوع ماشین لباسشویی دقت کنید. اگر ماشین لباسشویی شما از مدل‌هایی است که در آن‌ها از قسمت بالا باز می‌شود، بهتر است کیف را درون کیسه‌های مخصوص شستشو و یا روبالشی گذاشته و بعد درون ماشین لباسشویی قرار دهید. این کار مانع از آسیب دیدن ماشین لباسشویی شما می‌شود.

اما اگر ماشین لباسشویی شما از نوع معمولی است و در آن از جلوباز می‌شود، نیازی به این کار نیست و شما با خیال راحت می‌توانید، کوله‌پشتی را مستقیماً درون لباسشویی قرار دهید تا شستشو شود.

۴) لکه‌گیری پیش از شستشو
قبل از شستشوی کوله‌پشتی در ماشین لباسشویی، آن را به‌خوبی بررسی کنید. اگر لکه‌ی خاصی بر روی آن بود، از شوینده‌های متناسب با نوع لکه استفاده کنید و قبل از شستشوی کامل، آن را لکه‌گیری کنید تا به نتیجه‌ی مطلوب دست پیدا کنید.

روش‌های شستشوی کوله‌پشتی

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

۵) انتخاب برنامه‌ی مناسب برای شستشو
برای شستشوی کوله‌پشتی هرگز از آب گرم استفاده نکنید. استفاده از برنامه‌ای ملایم جهت شستشو و همچنین آب سرد باعث می‌شود که کیف شما بدون کم‌ترین آسیبی تمیز شود و درز و دالان آن دچار پارگی نشوند.

۶) خشک کردن کوله پشتی بعد از شستشو
برای خشک‌کردن کوله‌پشتی شسته شده، هرگز آن را درون خشک‌کن قرار ندهید. حرارت بالای خشک‌کن ممکن است باعث آسیب دیدن کوله‌پشتی شود و پارچه‌ی آن را خراب کند. به این منظور بهتر است کوله‌پشتی را در فضای باز آویزان کنید تا زیر نور آفتاب کاملاً خشک شود و یا اگر این امکان را ندارید، از فضای داخل خانه استفاده کنید و اجازه دهید که تمام قسمت‌های کوله‌پشتی تا عمیق‌ترین نقطه خشک شوند و هیچ رطوبتی در آن باقی نماند. لازم به ذکر است که باز کردن تمام زیپ‌ها و جیب‌ها نیز در این مرحله لازم و ضروری است.

روش‌های شستشوی کوله‌پشتی

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

شستشوی دستی کوله‌پشتی
برای شستن کوله‌پشتی حتماً لازم نیست از ماشین لباسشویی استفاده کنید. اگر فکر می‌کنید شستشوی ماشینی به کیفتان آسیب می‌رساند می‌توانید کیف را در آب سرد خیس کرده و بعد با استفاده از براشی مناسب شروع به از بین بردن لکه‌ها کنید. در این نوع شستشو از شوینده‌های ملایم استفاده کنید و سفیدکننده‌ها و لکه برهای قوی استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث از بین رفتن رنگ پارچه‌ی کیف شده و به کوله‌پشتی‌تان آسیب وارد کنند.

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *