روشی عالی برای تمیز و استریل کردن آشپزخانه

روشی عالی برای تمیز و استریل کردن آشپزخانه

هر روزه تعداد زیادی از آدم هایی که وقت بسیاری را در آشپزخانه می گذرانند دچار بیماری هایی می شوند که شاید سطحی باشد اما ممکن است درست ندانند که منبع این بیماری ها کجاست. البته هیچ تضمین صد در صدی وجود ندارد که بتواند از آدم ها در مقابل بیماری های غذایی و البته بیماری هایی که مربوط به کار در آشپزخانه است محافظت کند.

تنها راهی که جود دارد تا شما بتوانید در برابر آلودگی های آشپزخانه ای از خودتان مراقبت کنید شناسایی وسایلی است که می توانند شما را درگیر بیماری های ناشی از این آلودگی ها بکنند. در این مقاله از نیکان پلاستیک به شما کمک می کنیم تا بتوانید نقطه ها و وسایلی را در آشپزخانه تان شناسایی کنید که ممکن است سبب بروز بیماری در شما شوند.

روش های اصولی برای تمیز و استریل کردن آشپزخانه

  • سینک آشپزخانه

سینک آشپزخانه یکی از نقاط آلوده آشپزخانه است که میزبان باکتری ئی کولای می باشد . پس از آماده کردن غذا یا شستشوی ظروف تنها سینک خود را با آب نشویید و سینک آشپزخانه خود را با یک محلول سفیدکننده پاکسازی کرده و در آخر با آب شستشو دهید تا میکروب های آن از بین بروند.

  • اسکاچ های اسفنجی ظرفشویی

اسکاچ های اسفنجی آشپزخانه از جمله وسایلی هستند که شما می توانید بیشترین جرم را روی آنها پیدا کنید. در واقع این وسیله ها که برای شست وشوی ظروف مورد استفاد قرار می گیرند، ۱۵۰ برابر دیگر لوازم آشپزخانه به مکانی برای رشد و پرورش باکتری ها تبدیل می شوند. در حقیقت وقتی شما اسفنج را برای شست وشوی ظروف بر می دارید انبوهی از باکتری ها را برداشته اید و از آنجاییکه شما در فواصل استفاده از اسفنج، آن را ضدعفونی نمی کنید بنابراین طبیعی است که باکتری ها تکثیر شوند.

روشی عالی برای تمیز و استریل کردن آشپزخانه

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

  • یخچال

اگر دمای یخچال شما پایین تر از 40 درجه فارنهایت باشد، مواد غذایی داخل یخچال شما فاسد نخواهند شد زیرا هوای سرد رشد باکتری ها را کند می کند پس حتما دمای یخچالتان را چک کنید . اگر دمای یخچالتان پایین نباشد ممکن است مواد غذایی داخل فاسد شوند و شما را بیمار کنند.

  • تخته آشپزخانه

اگر درون آشپزخانه خود یک نوع تخته دارید و همه مواد غذایی خام مانند ، گوشت و مرغ و هم مواد غذایی پخته را روی آن خرد می کنید ، باید بدانید که باکتری های به جا مانده از مواد غذایی خام مانند انواع گوشت ها می توانند مواد غذایی پخته شده را هم که برای برش خوردن روی تخته می روند فاسد کنند.پس بهتر است برای خرد کردن مواد غذایی پخته تخته جداگانه ای داشته باشید.

  • درب بازکن های قوطی

دربازکن ها یکی از وسایل آشپزخانه هستند که آلودگی را از ماده ای به ماده دیگر انتقال می دهند و سبب گسترش باکتری ها در آشپزخانه می شوند. پس درب بازکن ها را در ماشین ظرفشویی ضدعفونی کنید و یا پیش از هر بار استفاده آن را با آب داغ و صابون بشویید و سپس از یک محلول سفیدکننده استفاده کرده و اجازه دهید در معرض هوا خشک شود.

  • دستمال ها و حوله های دستی

دستمال ها و حوله های دستی موجود در آشپزخانه نیز به علت جذب رطوبت محیط مناسبی برای رشد باکتری ها مخصوصا باکتری هایی مانند ئی.کولای مثبت هستند بنابراین پس از هر بار استفاده از حوله ها بگذارید آنها به خوبی خشک شوند. و اگر مکان کثیفی را با یک پارچه تمیز نمودید ، پارچه را تمیز بشویید و خشک کنید.

  • قهوه ساز

بسیاری از مردم جهان بعد از بیدار شدن از دستگاه های قهوه ساز استفاده کرده و قهوه می نوشند بنابراین به علت استفاده زیاد از این وسایل ، آنها به پاکسازی منظم برای پیشگیری از گسترش میکروب نیاز دارند زیرا در یک قهوه ساز 4٫6 میلیون کلونی از باکتری ها و قارچ انگلی وجود دارند. بنابراین پس از تعویض آب بعد از هر بار استفاده برای پاکسازی داخلی سیستم از سرکه استفاده نمایید تا از گسترش باکتری ها پیشگیری شود.

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *