ظروف پلاستیکی

راهنمای خرید ظروف پلاستیکی نگهدارنده مواد غذایی

امروزه در هر خانه و آشپزخانه ای تعداد زیادی ظرف پلاستیکی برای نگهداری انواع مواد غذایی وجود دارد. جلوگیری از آلودگی مواد غذایی، بسته بندی و حمل غذا، و نگهداری کوتاه مدت مواد غذایی در یخچال از بیشترین کاربرد ظروف نگهداری غذا است.

کاربرد های زیاد ظروف پلاستیکی نگهدارنده مواد غذایی  باعث شده است که این محصول جزء پر طرف دار ترین محصولات پلاستیکی شناخته شود، وب سایت نیکان پلاستیک در این مقاله به مصرف کنندگان گرامی راهنمای خرید ظرف پلاستیکی نگهدارنده مواد غذایی را ارائه می دهد:

ظروف پلاستیکی نگهدارنده مواد غذایی:

اگر شاغل، دانشجو و یا دانش آموز باشیم بیشتر زمان ما در بیرون از منزل و یا در محل کار سپری می شود و به احتمال زیاد یک وعده غذایی را در بیرون از منزل میخوریم که ترجیح ما بر مصرف غذاهای خانگی است و دوست داریم غذای پخته شده در منزل را همراه خود ببریم، این جا است که می توان از ظروف نگهدارنده مواد غذا کمک گرفت.

نگهداری درست باقی مانده غذا نیز از دغدغه های بیشتر بانوان است، چرا که مواد پخته شده زودتر آلوده میشوند و باید مانع تبادل هوا بین داخل و خارج از ظرف شویم، یکی دیگر از کاربرد های مهم ظروف نگهدارنده، نگهداری منجمد و طولانی مدت مواد غذایی در فریزر است.

ظروف پلاستیکی

راهنمای خرید ظروف پلاستیکی نگهدارنده مواد غذایی:

ظروف نگهداری در اندازه، جنس و طراحی های متفاوت، برای کاربرد ها و مصارف گوناگونی ساخته و استفاده می شوند در ادامه این مقاله به بررسی این ظروف و قابلیت‌هایی که باید داشته باشند می‌پردازیم:

  • مواد اولیه مرغوب

در ظروف پلاستیکی  اگر مواد به کار رفته در آن دارای کیفیت مطلوبی نباشد، باعث جذب این این مواد به غذا می شود که میتواند صدمات زیادی به سلامت انسان برساند.

کیفیت مواد اولیه این ظروف باید به نحوی باشد که اگر مجبور به نگهداری آنها در دمای زیر صفر بودیم، تغییر ماهیت ندهند و جذب مواد غذایی نشوند تا از آثار سوء آن مثل سرطان زا بودن و غیره جلوگیری شود و همچنین باعث تغییر در مزه و بوی غذا نشود.

  • نفوذ ناپذیری در برابر هوا

جلوگیری از تبادل هوا به داخل و خارج ظرف امکان نگهداری مواد غذایی را در طولانی مدت داخل یخچال و فریزر میسر می کند، چرا که یکی از عوامل فساد مواد غذایی هوادیدگی غذاها است.

پس نکته مهم در انتخاب  این محصول این است که ظروف نگهدارنده‌ ی غذا، اجازه نفوذ هوا را ندهند و مانند یک دیواره نفوذ ناپذیر عمل کنند. درهای این محصولات باید به صورت محکم روی ظرف قرار گرفته و به راحتی باز نشوند، تا علاوه بر نفوذ ناپذیری از ریختن مواد نیز جلوگیری شود.

  • حجم و تعداد ظروف

حجم ظروف و تعداد آنها به کاربرد و سایز یخچال و فریزر شما بستگی دارد. شما می‌توانید با توجه به میزان فضای خود ظروف را در ابعاد مختلف و اشکال هندسی گرد، مستطیلی وغیره  تهیه کنید.

این محصولات در اندازه، جنس و طراحی های متفاوت، برای کاربرد ها و مصارف گوناگونی ساخته و استفاده می شود که  ظروف پلاستیکی با درب های  قفل دار، ظرف غذای چند طبقه، ظرف نگهداری با درب های فشاری و یا ظروف نگهداری غذای کودک از نمونه های موجود در بازار است و بسته به کاربرد آن می توانید از آنها استفاده کنید.

  • چیدمان راحت‌تر

با استفاده از ظروف پلاستیکی نگهدارنده مواد غذایی علاوه بر صرفه جویی در فضا امکان دسترسی سریع ‌تری را نیز به مواد خواهید داشت، و می‌توانید به راحتی آن‌ها را در کمد یا قفسه‌ها به صورت منظم جای دهید.

ظروف پلاستیکی به ‌دلیل وزن کم برای حمل کاربرد بیشتری دارند. هنگام خرید ظروف پلاستیکی به مقاومت آنها در برابر گرما و سرما و علائم روی ظروف پلاستیکی ذکر شده سازنده توجه نمایید.

شرکت نیکان پلاستیک با تولید انواع ظروف پلاستیکی نگهدارنده مواد غذایی و دیگر ظروف پلاستیکی باکیفیت، گامی موثر در جهت راحتی و آسایش  مصرف کنندگان برداشته است. شما می توانید برای خرید انواع محصولات پلاستیکی به وب سایت نیکان پلاستیک مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *