آبچکان

خرید آبچکان، مهم ترین نکاتی که باید بدانید!

یکی از ضروری ترین لوازم هر آشپزخانه آبچکان است. ظروف غذاخوری و وسایل آشپزی پس از شسشتو باید در محلی مناسب نگه داری شوند تا به سرعت خشک شده و رطوبت آن گرفته شود. اگر آبچکان  نداشته باشیم برای خشک کردن ظروف شسته شده با مشکلات زیادی مواجه می شیم.

حتی اگر شما در آشپزخانه خود ماشین ظرفشویی داشته باشید، باز هم برای شستن قابلمه های بزرگ یا ظروف حساس و گران قیمت مجبورید از سینک استفاده کنید و اینجاست که لزوم وجود یک آبچکان کارآمد و زیبا مشخص می شود.

آبچکان چیست و چه کاربردی دارد ؟

برای تمیز نگه داشتن بهتر، سازندگان وسایل آشپزخانه آبچکان هایی را تولید کرده اند که کمک زیادی به خانم ها کرده و کار شستن ظرف ها را برای آنها راحت تر کرده است.

از آبچکان برای قرار دادن و خشک کردن ظروف در آشپزخانه استفاده می ‌شود. پس از شستن ظروف باید آن ‌ها را در محلی قرار دهیم تا به صورت کامل خشک شوند. سپس می ‌توانیم ظروف خشک شده را به کابینت منتقل کنیم. این وسیله را در اطراف ظرفشویی قرار می‌ دهند تا به این وسیله به آسانی به آن دسترسی داشته باشند. نوع آبچکان را با توجه به کابینت‌ ها و چیدمان وسایل در آشپزخانه انتخاب می ‌کنند.

آبچکان پلاستیک

فواید استفاده از آبچکان:

آبچکان ها موجب می شوند تا ظرف ها راحت تر خشک شده و بر اثر وجود آب لکه درون آنها ایجاد نشود و نیازی نیست که دیگر آنها را خشک کنید. همچنین از افتادن و ضربه دیدن ظرف ها پیشگیری شده و آسان تر به ظروف دسترسی خواهید داشت. در  نظم دادن به آشپزخانه نیز نقش مهمی داشته و بعضی از نمونه ها، قسمتی برای قرار دادن لیوان ها نیز دارند که با وجود آن لازم نیست آویز لیوان هم داشته باشید. همچنین در کابینت های MDF، جلوگیری می کنند از وارد شدن آب ظروف به داخل کابینت ها.

موارد مهم  و کاربردی که در زمان خرید آبچکان باید  آنها را مدنظر قرار داد:

برای خرید هر جنسی، توجه به قیمت و هزینه کالا در رأس آن قرار می گیرد. موارد گوناگونی مانند جنس، مدل، کیفیت و غیره بر روی قیمت لوازم موثر می باشند. خریداران گرامی باید با توجه به بودجه و سلیقه شخصی خود نسبت به خرید مدل خاصی اقدام کنید.

آبچکان ها دارای جنس های مختلفی از قبیل پلاستیکی و فلزی می باشد .

درباره شیوه و سبک قرار گرفتن آبچکان  حتما از فروشنده سوال کنید و یا اینکه قبل از نصب، دفترچه راهنما را مطالعه کنید، تا شیوه صحیح نصب کردن آن را بدانید.

طول و عرض آبچکان ها با هم تفاوت دارد بنابراین، قبل از خرید، محل قرارگیری آبچکان را اندازه گیری کنید تا آبچکان هم اندازه و متناسب با آن را خریداری کنید.

به میزان تحمل سنگینی آبچکان توجه کنید،  چراکه بعضی از این وسیله ها توانایی تحمل وزن خیلی زیاد را ندارند و ممکن است در خانواده های با جمعیت زیاد این آبچکان ها دچار شکستگی شده و ظرف ها از روی آن بر زمین افتاده و بشکنند. پس بهتر است آبچکان هایی خریداری کنید که تحمل سنگینی زیاد را داشته باشند و از استقامت بالایی برخوردار باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *