بهترین راه تمیز کردن شیشه و آینه

بهترین راه تمیز کردن شیشه و آینه؛ معرفی ابزار کاربردی

شاید تمیز کردن شیشه‌ و آینه‌های خانه کار بسیار دشواری به نظر بیاید. گاهی باید ساعت‌ها مشغول تمیز کردن شیشه و آینه‌های خانه باشیم. متأسفانه برخی اوقات، با وجود صرف وقت زیاد، در انتها بازهم شیشه‌ها و آینه‌ها آن‌ طوری که بایدوشاید تمیز نمی‌شوند. برای تمیز کردن شیشه ، استفاده از ابزارها و روش‌های مناسب زحمت‌تان را کم می‌کند و به صرفه‌جویی در هزینه‌های نظافت نیز کمک می‌کند. در این مطلب از وب سایت نیکان پلاستیک با نکات و ترفندهای تمیز کردن شیشه و آینه آشنا می‌شوید.

نکاتی برای تمیز کردن شیشه و آینه‌ها

۱. ابتدا گردوغبار را پاک کنید

اگر مدت نسبتا طولانی از تمیز کردن شیشه‌ و پنجره‌ها می‌گذرد، احتمالا مقدار چشمگیری گردوغبار و آلودگی روی آنها نشسته است. ابتدا با پارچه اینها را تمیز کنید؛ زیرا اگر این آلودگی‌ها با محلول شوینده ترکیب شوند، حالت ناخوشایندی به وجود می‌آورند و زحمت‌تان را دوچندان می‌کنند.

۲. تمیزکردن را از بالا به پایین انجام دهید
اگر می‌خواهید شیشه‌ها و آینه‌های بدون لکه و تمیزی داشته باشید، باید تمیزکردن آنها را از بالا به پایین انجام دهید؛ زیرا با این روش، چکه‌های محلول‌های پاک‌کننده را که به پایین لغزیده‌اند نیز تمیز ‌می‌کنید. در حالی‌ که اگر از پایین به بالا تمیز کنید، این چکه‌ها نقاطی را که قبلا تمیز کرده‌اید کثیف می‌کنند؛ بنابراین، با تمیزکردن از بالا به پایین، خیالتان راحت می‌شود که زحمت‌تان به هدر نمی‌رود.‌

۳. شیشه‌ها را در روز ابری تمیز کنید
شاید این نکته به نظرتان عجیب بیاید، زیرا احتمالا با آفتاب بهتر متوجه لکه‌های روی شیشه می‌شوید؛ اما توجه کنید که ممکن است آفتاب محلول پاک‌کنندۀ روی شیشه را سریع خشک کند و با این کار لکه بر جای بگذارد. بهتر است برای تمیز کردن شیشه منتظر روز ابری بمانید. در روز ابری، محلول مدت‌زمان بیشتری روی شیشه باقی می‌ماند و می‌توانید راحت‌تر شیشه‌ها را تمیز کنید.

بهترین راه تمیز کردن شیشه و آینه

۴. از یک تی شیشه‌شو استفاده کنید

تأثیر یک تی شیشه‌شوی ساده در تمیز کردن شیشه شگفت‌آور است. گاهی کشیدن پارچه یا روزنامه باعث خشک‌کردن همه محلول روی شیشه نمی‌شود و ممکن است هنوز مقداری از آن باقی بماند. استفاده از یک تی شیشه‌شوی ساده خیالتان را راحت می‌کند که شیشه‌های تمیزی خواهید داشت.

البته، در هنگام استفاده از تی شیشه‌شو، باید حواستان به قاب پایینی پنجره و کف زمین باشد که با ریختن محلول لکه ایجاد نشود. در صورت استفاده از تی شیشه‌شو، بهتر است پارچه یا روزنامه‌ای را در زیر پایتان پهن کنید.

۵. برای تمیزکردن گوشه‌های پنجره از گوش‌پاک‌کن استفاده کنید
گوشه‌های پنجره معمولا محل تجمع آلودگی‌هایی است که پاک‌کردنشان کار ساده‌ای نیست. برای تمیزکردن این نقاط استفاده از ابزار مناسب بسیار ضروری است. گوش‌پاک‌کن وسیله‌ای مناسب برای پاک‌کردن کناره‌های پنجره است.

بهترین راه تمیز کردن شیشه و آینه

۶. از یک بلوز کهنه یا دستمال میکروفایبر استفاده کنید
دستمال‌های میکروفایبر توانایی خیره‌کننده‌ای در پاک‌کردن شیشه‌ها و آینه‌ها دارند. همچنین بلوزها و تی‌شرت‌های کهنه نیز ابزاری ایدئال برای تمیز کردن شیشه هستند. این تی‌شرت‌ها از خود باقی‌مانده پنبه‌ به جای نمی‌گذارند و به‌خوبی محلول را جذب می‌کنند. همچنین، استفاده از تی‌شرت‌های قدیمی به‌جای دستمال توالت نیز راهی مناسب برای صرفه‌جویی در هزینه‌های نظافت خانه و کمک به حفظ محیط ‌‌زیست است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *