ایده‌های مهم و کاربردی برای دکوراسیون خلاقانه خانه

ایده‌های کاربردی برای دکوراسیون خلاقانه خانه

امروزه،‌ دکوراسیون خلاقانه خانه شامل ایده خلاقانه دکوراسیون و طراحی خلاقانه خانه یکی از مهم­ترین مسائلی است که باید به آن توجه کرد. چرا که دکوراسیون خلاق خانه منجر به کاربردی‌­تر شدن فضاهای خانه و همچنین زیباتر شدن آن فضا شده و در نتیجه همین دکور خلاقانه خانه نیز در آرامش خود و دیگر اعضای خانواده تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.

در ادامه این مطلب از وب سایت نیکان پلاستیک به بررسی این موضوع می پردازیم.

به طور منحنی دکور کنید
این نوع طراحی و دکوراسیون خلاقانه خانه که در سال ۲۰۲۰ نیز معروف شد،‌ ظهور مجدد شکل­‌های برش دار و گرد است که از طراحی خلاقانه خانه در دهه­‌های ۶۰ و ۷۰ میلادی الهام گرفته است. اسباب و اثاثیه گرد و منحنی با پیچشی مدرنیزه شده به گونه‌­ای که خط و خطوط منحنی با یکدیگر تلفیق شده تا به برجسته کردن زیبایی فرم خانه بی‌افزاید. در چیدن وسایل و اثاثیه به منحنی چیدن آن‌ها مانند مبلمان و صندلی‌­ها به نوسان و عدم تقارن داشتن‌­شان دقت کنید.

دیدن مبلمان و صندلی با طراحی کج هنگام جستجو برای دکور خلاقانه خانه و طراحی خلاقانه خانه بسیار متداول است. چرا که طراحی آن‌ها به گونه‌­ای است که گویی از دورهم جمع شدن اعضای خانواده و مکالمه­‌های آن‌ها استقبال می­‌کند. اینگونه طراحی مواج،‌ دایره­ای و منحنی آن نرمی و لطافتی که شاید به دنبالش باشید را به شما خواهد داد.

چند منظوره کردن فضاها
با تجربه‌ای که خانواده‌­ها از کار و آموزش در خانه و از راه دور کسب کردند، یکی از عوامل دکور خلاقانه خانه چند منظوره کردن فضا­های خانه است. که بهترین مثال برای این چند منظوره کردن و دو برابر شدن فضا و کارکرد آن در آشپزخانه و اتاق (محل)‌ غذاخوری شمول پیدا می­‌کند.

آشپزخانه‌­ها به راحتی می­‌توانند یک میز غذاخوری و یک ایستگاه کاری باشند. به این ترتیب افراد خانواده قادر به پختن غذا، خوردن،‌جمع کردن و در عین حال کار کردن باشند. میز­های پیشخوان نیز می­‌توانند به طور ویژه برای فضاهای کوچک یا خانه­‌های کوچ و نقلی بسیار مناسب باشند.

به عنوان یکی دیگر از ایده­‌های دکوراسیون خلاقانه خانه در چند منظوره کردن فضاها می­‌توان به ترکیب اتاق خواب کودک و اتاق بازی اشاره کرد. با برخی از طرح­‌های فضای مربوط به خانه، کودکان می­‌توانند در فضای ایمن بازی کنند و سپس به تخت خواب بروند همزمان نیز به اتاق­‌های دیگر خانه دسترسی داشته و یا شما نیز بتوانید سریعاً به آن‌ها سری بزنید.

اگر دوست دارید در هنگام آشپزی و یا کار کردن مراقب کودکان خود باشید، مناطق دیگری مثل یک گوشه اتاق نشیمن و یا فضای زیر پله‌ها را می‌توان به یک فضای راحت تبدیل کرد. برای افرادی که به ورزش نیاز دارند و نمی­‌توانند به باشگاه بروند،‌ یک ناحیه بلا استفاده در گاراژ یا زیرزمین برای وسایل مخصوص باشگاه مانند دمبل‌­ها و تردمیل مناسب است.

 

 دکوراسیون خلاقانه خانه
ایده‌های مهم و کاربردی برای دکوراسیون خلاقانه خانه

استفاده از کاغذ دیواری برای دیوار ها
یکی از ایده‌­های دکوراسیون خلاقانه خانه که هیچگاه قدیمی نمی‌­شود،‌ استفاده از کاغذ دیواری است. البته منظور استفاده از هر نوع کاغذ دیواری نیست بلکه انواعی که از دل سبک معاصر بیرون آمده و نمایی مدرن و جذاب به فضا و دکور خلاقانه خانه اضافه کرده.

طرح‌­هایی که با به کارگیری رنگ‌­های متضاد و در عین حال با طراوت و خیره کننده به درستی طراحی خلاقانه خانه را تکمیل کرده و سبک دکوراسیون اصلی را پوشش دهد.

با این ایده خلاقانه دکوراسیون شما می‌­توانید با استفاده از گل‌­های مختلف و یا طرح­­‌های دیگر با یک پس زمینه مشکی به اتاق ناهارخوری، اتاق خواب خود، سرویس بهداشتی و حمام و یا حتی ورودی اتاق‌­ها شخصیت­ بدهید و دکوراسیون خلاق خانه را تکمیل کنید.

استفاده از طراحی بیوفیلیک
طراحی بیوفیلیک از سری دکوراسیون خلاق خانه که به یکی از طراحی­‌های داخلی معروف در سال ۲۰۲۰ نیز شناخته شد،‌ عناصر طبیعی شامل اجسام،‌ نور و پوشش گیاهی را به محیط‌­های ساخت و دکور مدرن تبدیل می‌­کند. که البته به صورت مستقیم نیز بر سلامتی ما تاثیر مثبت می­‌گذارد.

تحقیقات نشان می­‌دهد که ترکیب عناصر مستقیم یا غیر مستقیم طبیعت در محیط ساخته شده، در کاهش استرس و تعادل سطوح فشار خون و ضربان قلب نقش بسزایی داشته است. علاوه بر این، طراحی بیوفیلیک بهره‌­وری، خلاقیت و نرخ رشد را نیز افزایش می­‌دهد و یک ایده خلاقه دکوراسیون داخلی خانه بشمار می‌­رود.

تجربه مستقیم از طبیعت:
استفاده از نور طبیعی
ضمیمه کردن فواره
استفاده از گیاهان خانگی و باغ­‌های خانگی
تجربه غیر مستقیم طبیعت:
استفاده از مواد طبیعی مانند سنگ، چوب و فلز
انتخاب رنگ‌هایی که از دل طبیعت بیرون می‌آیند
استفاده از تصاویر طبیعت
در جامعه‌­ای که ارتقا سطح تندرستی اهمیت بسیاری دارد، این نوع طراحی در زندگی روزمره بیش از پیش جا باز کرده و از سری ایده­‌های دکوراسیون خلاقانه خانه به حساب می‌­آید.

دکوراسیون لایه­‌ای متضاد
امروزه طراحی دکوراسیون از تطابق عناصری که ظاهر ظریف و خنثی‌­ای را ارائه می‌­دهند فاصله گرفته است. در عوض به طراحی کنتراست بالا در قالب و فرم رنگ­‌ها، مواد و سبک­‌های مختلف رو آورده است که از مهم­ترین ایده‌­های دکوراسیون خلاق خانه است.

به عنوان مثال اگر شما بخواهید آشپزخانه خود را به رنگی با تنالیته سفید معرفی کنید، می­‌توانید با ترفند انتخاب وسایل و میز و صندلی با رنگ‌­های متضاد برای متعادل کردن آن استفاده کنید.

شما حتی می‌­توانید از طراحی‌­های متنوع که از ترکیب دکور­های قدیمی و جدید ساخته می­‌شوند استفاده کنید. در ابتدا با به سراغ دکوراسیون مدرن و معاصر در برخی از لوازم عتیقه و یا بالعکس بروید.

یک قطعه هنری مدرن را در اتاقی پر از لوازم جانبی قدیمی آویزان کنید و یا لامپ‌های مدرن را روی یک میز مبل قدیمی قرار دهید. تمایز بین ظاهر، جذابیت چشم­گیری ایجاد می‌­کند.

دکور با آینه، دکوراسیون خلاق خانه

اضافه کردن آینه ورای کاربرد خود آن‌­ها به عنوان کمک به آراسته کردن و آماده کردن خود، به اتاق خواب، ورودی اتاق، اتاق‌نشیمن و یا به مکان­‌هایی که کمتر در دیدرس قرار دارند حیات و درخشش فوق‌­العاده ای می­‌بخشند.

آینه­‌ها تقریبا یک توانایی جادویی برای اتاق بزرگ­تر و روشن­تر بنظر می‌­رسند و می‌­توان از آن­‌ها برای توسعه جلوه­‌های بصری برای ایده خلاقانه دکوراسیون استفاده کرد.

بروز­ترین ایده‌­ها از دکوراسیون خلاقانه خانه نشان می‌­دهند تزیین دیوار­ها با آینه یک ضرورت کاربردی است. اگر چه همه چیز به اندازه، سبک، رنگ، شکل و نور طبیعی اتاق بستگی دارد اما از طریق قرارگیری استراتژیک آینه در یک جای درست می‌توانیم از تمام ویژگی‌های بصری یک خانه تا حداکثر امکان استفاده کنیم و دکوراسیون خلاق خانه را ارتقا دهیم.

چند نوع از ایده‌­های بکارگیری آینه در دکوراسیون خانه:
  • حقه‌های تصویری
  • ترکیب دایره‌­ای و گرد
  • دری که بر روی آن آینه سوار شود
  • آینه ورودی خانه یا اتاق

نحوه چیدمان کوسن و بالشتک‌های میل

تزئینات با بالشتک و کوسن‌ها یکی از ساده‌ترین ایده­‌های دکوراسیون خلاقانه خانه برای ایجاد تنوع محسوب می‌شود. کوسن‌ها با شکل‌­ها و اندازه­‌های مختلف، پارچه‌­های متفاوت و متنوع و ترکیب چیدمان آن­‌ها به همراه طرح‌­های جدید و همچنین بافت‌ها و رنگ‌ها، زمینه‌ای منحصر بفرد را به دکور خلاقانه خانه بخشیده و با ایجاد ترکیب بندی متعادل­ در اشکال و اندازه‌­ها موجب پویایی بیشتر و ارتقاء جذابیت بصری می‌­شود.­

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *