اصول چیدمان که در هر خانه‌ای باید رعایت شود

اصول چیدمان که در هر خانه‌ای باید رعایت شود

همیشه پرسش مشترکی در بین مخاطبان وجود دارد که چرا دکوراسیون خانه مان به دلمان نمی نشیند؟ برخلاف این که همه چیز را از قبل تهیه و تدارک دیده اند، سبک مناسب را انتخاب کرده اند، حتی با هزینه زیاد مبلمان و وسایل را خریداری کرده اند اما باز هم به ان چیزی که می خواستند نرسیده اند و فکر می کنند یک جای کار می لنگد.

قوانین مربوط به چیدمان مدرن و سنتی منزل از نظر اصول و قوانین، با یکدیگر تفاوت زیادی دارند. می‌توانید هر فضایی را که به نظرتان خسته کننده است، تبدیل به فضایی دل‌چسب و جذاب کنید که همه روزه آن را دوست خواهید داشت. در این مقاله از سایت نیکان پلاستیک به تشریح اصول و قوانین چیدمان منزل پرداخته می‌شود.

سقف باید همیشه سفید باشد

کارشناسان چیدمان منزل همیشه عنوان کرده‌اند که رنگ سقف و درها باید سفید باشد. رنگ سفید چهارچوب زیبا و مشخصی را از فضا به دست می‌دهد و به طور معمول باعث بلندتر به نظر رسیدن سقف می‌شود. رنگ سفید برای هر اتاق و فضایی مناسب است.

تمامی اکسسوری‌های مبلمان باید مکمل یکدیگر باشند

بسیاری از طراحان بر این باورند که تطابق مبلمان‌ها با یکدیگر اصلاً ضرورت ندارد اما نباید آن را فراموش کرد. به این معنا که تمام اکسسوری‌های یک اتاق باید یکدیگر را کامل کنند. باید از زیاده روی پرهیز کرد. ست کردن همه اکسسوری‌های مبلمان با یکدیگر باعث ایجاد فضای یکنواخت می‌شود.

به سلیقه و علاقه خود احترام بگذارید

سعی کنید سلیقه و علاقه خود را در اولویت قرار دهید. قبل از خرید هر اکسسوری یا اجرای هر گونه پلان و طراحی، حتماً با اصول خود آن‌ها را بسنجید.

در رنگ پردازی از ترند‌ها پیروی کنید

همه ما و کارشناسان حوزه چیدمان می‌دانیم که هر رنگی را نباید با هر رنگی به کار برد. از طرفی هم رنگ پردازی فضاهای مختلف منزل باید با یکدیگر تفاوت‌هایی داشته باشند. سبک دکوراسیون و به بیانی ساده مدرن یا سنتی بودن چیدمان نیز تأثیر عمده‌ای روی رنگ‌های به کار برده شده می‌گذارد.

مبل‌ها یا کامل روی فرش یا کامل خارج از فرش

مبلمان‌ و فرش از مهم‌ترین اجزای چیدمان‌ به ویژه در خانه‌ ما ایرانی‌ها هستند. فرقی نمی‌کند که سبک مدرن را دنبال می‌کنید یا سنتی، در هر صورت باید تناسب لازم را میان این دو پیاده کنید. بهترین تناسب این گونه است که پایه‌های مبل یا باید به طور کامل روش فرش قرار بگیرند یا باید کاملاً خارج از فرش باشند.

اصول چیدمان که در هر خانه‌ای باید رعایت شود

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

قهرمانی را برای فضا انتخاب کنید

هر اتاق و فضایی به یک قهرمان نیاز دارد. چیزی که توجه را به خود جلب کند و تأثیر لازم را بگذارد. حال اینکه این قهرمان چه چیزی می‌تواند باشد کاملاً به شما بستگی دارد. قهرمان فضا و اتاق شما مهم است چیزی باشد که شما آن را دوست دارید و از دیدن آن خسته نمی‌شوید.

مبلمان را به دیوار نچسبانید

اندازه اتاق در میزان فاصله مبلمان با دیوار تأثیر دارد اما نباید این فاصله را به کل نادیده گرفت. وجود فاصله هر چند کم میان دیوار و مبلمان بر خلاف باور بسیاری باعث بزرگ‌تر به نظر رسیدن فضا می‌شود. این فاصله را با اندازه اتاق خود تطبیق دهید.

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *