استفاده از سبدهای نظم دهنده برای نظم بخشیدن به آشپزخانه کوچک خود

استفاده از سبدهای نظم دهنده برای نظم بخشیدن به آشپزخانه کوچک خود

مرتب نگه داشتن یک آشپزخانه کوچک واقعا کار دشواری است. زیرا آشپزخانه‌های کوچک فضای محدودی دارند و باید وسایل بسیار زیادی را در خود جای دهند. استفاده از سبدهای نظم دهنده برای سازماندهی آشپزخانه‌های کوچک یک راه حل عملی و آسان است. این کار باعث می‌شود، آشپزخانه شما فضای خالی بیشتری پیدا کند و منظم‌تر دیده شود.

سال‌ها است که استفاده از سبدهای نظم دهنده برای نظم دادن به ابزار و وسایل یکی از روش‌های مورد علاقه طراحان دکوراسیون است. این سبدها شکل‌ها و اندازه‌های مختلفی دارند. بنابراین، می‌توانید از سایزهای مختلف این سبدها برای نگهداری وسایل متفاوت استفاده کنید.

این سبدها علاوه‌بر اینکه کاربرد زیادی دارند، بسیار شیک و زیبا دیده می‌شوند. شما می‌توانید سبدهای نظم دهنده را علاوه‌بر آشپزخانه، در سایر قسمت‌های منزل نیز به کار ببرید. به دلیل اهمیت این سبدها و مزایای استفاده از آن‌ها، تصمیم گرفتیم تا در این مقاله از نیکان پلاستیک  شما را با نحوه استفاده از این سبدها زیبا  و کاربردی برای نظم بخشیدن به آشپزخانه کوچک خود آشنا کنیم. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

استفاده از سبدهای نظم دهنده برای نگهداری از حوله‌ها و دستمال‌های آشپزخانه

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم، از این سبدها برای نظم‌ دادن به حوله‌ها و دستمال‌هایی که در آشپزخانه دارید، استفاده کنید. زیرا اگر این حوله‌ها در قسمتی خاص نگهداری نشوند، ظاهری شلوغ و نامرتب به آشپزخانه می‌دهند. همچنین، فضای زیادی را اشغال خواهند کرد.

شما با این راهکار باعث می‌شوید، حوله‌ها به صورت مرتب نگهداری شوند و دستمال پارچه‌ای مورد نیاز خود را به راحتی پیدا کنید.

استفاده از سبدهای نظم دهنده برای نظم بخشیدن به کتاب‌های آشپزی

همه ما کتاب‌ها و جزوه‌هایی داریم که در آن‌ها می‌توانیم انواع دستور پخت غذاها را پیدا کنیم. اما این کتاب‌ها حجیم هستند و فضای زیادی را اشغال می‌کنند. بنابراین، باید فضای خاصی را برای نگهداری به آن‌ها اختصاص دهیم. از آنجایی که آشپزخانه‌های امروزی اصولا کوچک هستند، ما برای شما پیشنهادی ویژه داریم. شما می‌توانید کتاب‌های آشپزی خود را در یک سبد نظم دهی بگذارید.  این کار باعث زیباتر دیده شدن آشپزخانه‌تان هم می‌شوید.

اگر آشپزخانه بزرگی دارید، می‌توانید کتاب‌های آشپزی مورد علاقه خود را بر روی میزی کوچک در گوشه آشپزخانه قرار دهید.

استفاده از سبدهای نظم دهنده برای نگهداری از ابزارآلات شیرینی‌پزی

اگر شما علاقه‌مند هستید کیک و شیرینی بپزید، مطمئنا می‌دانید ابزار و وسایل مورد نیاز برای پخت یک کیک یا شیرینی چقدر جاگیر هستند. برای این‌که بتوانید این وسایل را به خوبی جمع‌آوری کنید و در قسمتی مشخص نگهداری کنید، کافی است از یک سبد نظم دهنده مستطیل شکل استفاده کنید. این سبدها مستطیلی این امکان را به شما می‌دهند تا لوازم شیرینی‌پزی را مرتب و در دسترس نگه دارید.

استفاده از سبدهای نظم دهنده برای نظم بخشیدن به آشپزخانه کوچک خود

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

بهترین مکان‌ها برای قرار دادن سبد

شما باید جای مناسبی برای این سبدها در آشپزخانه خود پیدا کنید. اگر قرار است این سبدها روی کابینت و جلوی چشم باشند، باید مرتب چیده شوند و در فضایی قرار گیرند که ظاهر آشپزخانه را به هم نریزند و باعث افزایش جذابیت آن شوند.

به عنوان مثال اگر مایکروویو کوچکی دارید که فضای اختصاص یافته برای خود را به طور کامل پر نمی‌کند، می‌توانید، یکی از این سبدهای نظم دهنده را بر روی مایکروویوتان بگذارید. این مسئله باعث می‌شود، هم فضایی که با مایکروویو پر نشده بود، خالی نماند و هم سبد در جایگاه مناسبی قرار بگیرد.

علاوه براین، شما می‌توانید سبد مخصوص هر قسمت را نزدیک به آن بخش قرار دهید، مثلا لوازم آشپزی را نزدیک به گاز بگذارید، سبد حوله را روی ماشین‌ ظرفشویی قرار دهید و… .

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

سازماندهی فضای داخلی کابینت با استفاده از سبدهای نظم دهنده

یکی از راه‌حل‌هایی که ما به شما برای آشپزخانه منظم پیشنهاد می‌کنیم، به کار بردن سبدهای نظم دهنده در کابینت‌ها است. شما با این روش می‌توانید ابزار و وسایل بیشتری را داخل‌ کابینت‌های آشپزخانه جای دهید. علاوه‌براین، هرگاه که خواستید این امکان وجود دارد که سبدها را از داخل کابینت بیرون بیاورید و وسایل مورد نیازتان را راحت‌تر پیدا کنید.

سبدها باعث می‌شوند، وسایلی که در کابینت می‌گذاریم، کاملا در دسترس باشند و به آسانی پیدا شوند. شما می‌توانید از این سبدها برای نگهداری از فویل آلومینیومی مخصوص آشپزی، ظروف پلاستیکی کوچک، رومیزی‌ها، کیسه‌ها و… استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *