کاربرد های جالب فویل آلومینیومی در همه جای خانه

کاربردهای جالب فویل آلومینیومی در همه جای خانه

همه ما با ورق های آلومینیومی آشنا هستیم و معمولاً در جایی که نمی خواهیم گرما منتقل شود یا چیزی برای سوزاندن آن استفاده شود از آن استفاده خواهیم کرد. این ورق های آلومینیومی در آشپزخانه کاربرد زیادی دارند، و ما در این مقاله از  وب سایت نیکان پلاستیک قصد داریم شما را با کاربردهای مختلف و جالبی که فویل های آلومینیومی دارد آشنا کنیم.

استفاده های جالب از فویل آلومینیومی در آشپزخانه

  • تیز کردن قیچی

با برش دادن لایه هایی از نوارهای فویل آلومینیومی قیچی خود را تیز کنید . مخصوصا اگر کند هستند، آنها را چندین لایه بپیچید تا یک تیغه کلفت برای برش دادن داشته باشید.

کاربرد های جالب فویل آلومینیومی در همه جای خانه

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

  • به جای قیف از ورق آلومینیومی استفاده کنید

در صورت نداشتن قیف اگر می خواهید مقداری یخ درون یک بطری بریزید ، می توانید با مقداری ورق آلومینیومی یک قیف بسیار کارآمد درست کنید.

  • قالب کیک با شکل های مختلف درست کنید

اگر میخواهید یک کیک قلب شکل یا چیزی شبیه به آن را درست کنید، اما نمیخواهید قالب کیک بخرید، فقط یک فویل آلومینیومی محکم خریداری کنید . شکل مورد نظر خود را با استفاده از دو لایه فویل آلومینیومی شکل دهید و آن را در یک قالب کیک عادی قرار دهید.

  • اتو كردن لباس در هر دو طرف

قبل از شروع اتو کردن ، مقداری فویل آلومینیوم زیر لباس خود قرار دهید. وقتی اتو را شروع می کنید ، فویل آلومینیوم به سرعت گرم می شود و لباس شما به طور همزمان از دو طرف اتو می شود.

  • عمر باتری را با ورق آلومینیومی افزایش دهید

اگر باتری های قلمی شما خالی شده اند و باتری جدیدی ندارید می توانید همانند شکل فوق از کمی ورق آلومینیومی در سمت مثبت باتری استفاده نمایید.

  • حذف الکتریسیته ساکن از لباس

از ورق آلومینیومی چند توپ درست کنید و با لباس آنها را در ماشین لباسشویی بیندازید. بعد از این لباس های شما دیگر الکتریسیته ساکن نخواهند شد و گرد و غبار و مو را جذب نمی کنند.

  • اگر کیسه یخ ندارید، نگران نباشید!

با فویل آلومینیومی محکم یک قیف درست کنید، همچنین می توانید از یک فنجان کاغذی استفاده کنید که پایین آن کنده شده باشد . قسمت پایینی آن را فشار دهید تا کوچک شود.

  • موز را برای مدت طولانی تر تازه نگه دارید

اجازه ندهید که موز شما خراب شود، ورقه آلومینیومی را در اطراف ساقه موز بپیچید، تا تولید اتیلن را کاهش دهد که این موضوع باعث می شود آنها رسیده شوند.

  • اتوی خود را تمیز کنید

املاح می تواند کم کم در اتوی شما جمع شود، اگر فراموش کردید مرتبا آن را تمیز کنید برای از بین بردن املاح، اتوی خود را بر روی یک قطعه فویل آلومینیومی قرار دهید.

کاربرد های جالب فویل آلومینیومی در همه جای خانه

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

  • نظافت ظروف نقره

برای تمیز کردن نقره ، مقداری فویل آلومینیوم در کف ظرف قرار دهید ، مقداری جوش شیرین ، نمک و آب جوش اضافه کنید. وسایل نقره شما به سرعت تمیز می شوند.

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *