نکات ضروری برای انتخاب رنگ مبل

نکات ضروری برای انتخاب رنگ مبل

انتخاب رنگ مبل به نظرتان چالش برانگیز می‌آید؟ اتفاقا خیلی هم ساده خواهد بود، اگر اولویت‌های خود را بشناسید. برای این که بهترین رنگ مبل را انتخاب کنید، باید نکات مختلفی را در نظر بگیرید.

جمع بندی نکات و اولویت بندی آن‌ها بر اساس میزان اهمیتی که دارند به شما کمک خواهد کرد تا تصمیم بهتری بگیرید. در این مقاله از وب سایت نیکان پلاستیک اصول انتخاب رنگ مبل را با شما در میان خواهیم گذاشت.

اندازه فضا را ملاک قرار دهید

اندازه فضایی که می‌خواهید مبلمان را در آن بچینید خیلی اهمیت دارد. اگر نشیمن بزرگی دارید، دست تان برای انتخاب رنگ باز است. می‌توانید به سراغ گزینه‌های تیره‌تر هم بروید. اگر فضای نشیمن شما کوچک است، از رنگ‌های روشن استفاده کنید تا محیط دلباز و بزرگ‌تر به نظر برسد.

نکات ضروری برای انتخاب رنگ مبل
نکات ضروری برای انتخاب رنگ مبل

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

رنگ‌های خنثی را انتخاب کنید

شاید برایتان سخت است که رنگ مبل‌ها را با دیگر قسمت‌های دکوراسیون ست کنید. در این صورت می‌توانید به سراغ رنگ‌های خنثی بروید.

این رنگ‌ها تقریبا با هر رنگی به خوبی ست می‌شوند.
همچنین ظاهر شیک و بسیار زیبایی به منزل شما می‌دهند.
پس از تغییر مبلمان و لوازم دکوری منزل خود همچنان می‌توانید از مبل‌هایی به رنگ خنثی استفاده کنید.

به نور محیط توجه کنید

یکی از اصول انتخاب رنگ مبل میزان نوری است که فضا دارد. یک فضای روشن را می‌توان با هر رنگی از مبلمان چیدمان کرد. اگر فضای نشیمن شما تاریک است، بهتر است از رنگ‌های روشن‌تر استفاده کنید. رنگ‌هایی مثل سفید و شیری، نور را منعکس کرده و فضا را روشن‌تر جلوه می‌دهند.

نکات ضروری برای انتخاب رنگ مبل
نکات ضروری برای انتخاب رنگ مبل

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

تمیزی مبل را در نظر بگیرید

این نکته خیلی مهم است که تا چه حد به تمیز بودن سطح مبل‌ها اهمیت می‌دهید. مبل‌های نشیمن شما مدام مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ممکن است به خاطر همین موضوع، سریع جرم بگیرند. اگر می‌خواهید مبل‌ها را برای مدت طولانی‌تری نگه دارید، رنگ‌های روشن را انتخاب نکنید. رنگ‌های تیره‌تر کثیفی را کمتر نشان می‌دهند و از این لحاظ اولویت دارند.

در انتخاب رنگ مبل روحیات خودتان را اعمال کنید

به سلیقه و روحیات خودتان هم توجه داشته باشید. می‌توانید رنگ های شاد را نیز مورد نظر قرار دهید. این به خود شما بستگی دارد که نشیمن خود را چگونه و با چه رنگی چیدمان کنید. پس نظر خودتان را حتما روی تصمیم نهایی اعمال کنید.

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *