مثل حرفه ای ها پتو بشویید

مثل حرفه ای ها پتو بشویید

چگونگی روش تمیز کرد پتو به عواملی همچون جنس پتو و مواد موجود در آن بستگی دارد و هرنوع پتو روش شستشو مختص به خود را دارد که دانستن آنها اهمیت زیادی دارد.

پتوها انواع مختلفی دارند. مواد به کار رفته در پتو روی چگونگی روش تمیز کردن آن موثر است به طور مثال؛ پتو های نخی را داخل ماشین لباسشویی می اندازند و بعضی از پتو ها را با دست می شویند و جلوی آفتاب پهن می کنند تا خشک شوند. اگر شما هم به دنبال این هستید که چگونه پتو را شستشو دهید، در این مقاله از نیکان پلاستیک به شما کمک خواهیم کرد.

هنگام شستن پتو اول باید دستورالعمل مربوط به ساخت کارخانه پتو را مطالعه کنید و قبل از آن هیچ روش دیگری را امتحان نکنید. این دستورالعمل ها بهترین راهکار را به شما نشان می دهد، بدون این که محصولات اشتباهی را به کار ببرید اما اگر به این دستورالعمل دسترسی ندارید، با ما همراه باشید.

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

قبل از شستن پتو با دست و یا با ماشین لباسشویی به این نکات توجه کنید :

دستورالعمل مربوط به ساخت کارخانه پتو را مطالعه کنید

در شستشوی پتو به نوع و جنس پتو دقت کنید ، برخی پتوها امکان شستشو با ماشین لباسشویی و برخی را تنها می توان با دست شست، روی برچسب راهنمای بعضی از پتوها ذکرشده که فقط خشکشویی شوند و شما به هیچ وجه نباید پتو را به صورت مستقیم در آب قرار دهید و باید پتو را به یک خشکشویی ببرید تا به روشی صحیح خشکشویی شود.

اگر برچسب شستشوی روی پتو کنده شده بود، پتو را با کمترین دما یعنی 30 درجه بشویید. بیش از حد از مواد شوینده استفاده نکنید شستشوی پتو را با کمترین حد پودر لباسشویی انجام دهید زیرا ممکن است پودر شوینده روی پتو باقی بماند و بعدها برای شما حساسیت ایجاد کند.

مثل حرفه ای ها پتو بشویید

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

وزن پتو و شرایط لباسشویی را در نظر بگیرید

باید بدانید که لباسشویی شما قادر است تا چند کیلوگرم وزن را هنگام شستشو تحمل کند. برخی پتوها سنگین هستند و با خیس خوردن چند کیلوگرم سنگین تر می شوند حداقل وزنی که ممکن است یک پتوی خیس به خود بگیرد 6 کیلوگرم است پس لباسشویی شما باید حداقل تا 6 کیلوگرم وزن را تحمل کند و فضای لباسشویی برای شستن یک پتوی بزرگ کافی باشد زیرا فضای کوچک لباسشویی باعث می شود پتو تمیز نشده و چروک شود.

بررسی کنید پتو رنگ ندهد

اگر اولین باری است که پتو را می شویید بررسی کنید آیا رنگ پس می دهد یا خیر. برای این کار یک گوشه پنهان از پتو را با یک پنبه خیس کمی مرطوب کنید، سپس یک پارچه سفید را به آن بمالید تا ببینید رنگ می گیرد یا خیر. پتوهایی که رنگ نمی دهند را می توانید با خیال راحت بشویید.

مثل حرفه ای ها پتو بشویید

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

قبل از شستشو پتو گردو غبار آن را خارج کنید

پتو ممکن است گرد و غبار به خود بگیرد بنابراین پیش از شستشوی پتو، گرد و غبار آن را در فضای باز بتکانید یا برای جدا کردن گرد و غبار از جاروبرقی استفاده کنید زیرا در صورتی که گرد و غبار در پتو جمع شود شستشو برای شما سخت خواهد شد.

چگونه پتو را با دست و بدون ماشین لباسشویی بشوییم؟

استفاده از ماشین لباسشویی، شستن پتو را آسان می کند. اگر چه زمان هایی هستند که انداختن پتو داخل ماشین لباسشویی آن را خراب می کند. برای چنین زمان هایی بهتر است از دست استفاده کنید.

1 عدد سطل پلاستیکی را با آب خنک و کمی مایع پاک کننده و شوینده پر کنید و مطمئن شوید که آب و کف به خوبی ترکیب شده اند و سپس پتو را داخل آب بخیسانید و سپس آن را به خوبی چنگ بزنید.

زمانی که پتو و پارچه به اندازه کافی تمیز شدند، آن ها را دربیاورید و آب اضافی اش را بگیرید. البته در این قسمت نباید بیش از حد آن را فشار بدهید زیرا شکل پتو تغییر می کند.

سپس مرحله 1 تا 3 را با استفاده از آب خالی انجام دهید تا هیچ ردی از صابون و کف روی آن باقی نماند.

بعد از این که آب پتو را گرفتید ، آن را بین دو عدد حوله خشک قرار دهید تا آب اضافی را بگیرد. این روش، فرآیند خشک شدن را سرعت می بخشد و سپس می توانید آن را روی بند آویزان کنید تا به طور کامل خشک شود.

نحوه شستشوی پتو با ماشین لباسشویی

قبل از شستشوی پتویتان با ماشین لباسشویی اطمینان حاصل کنید که پتوی شما قابلیت شستشو با ماشین لباسشویی را دارد پس روی برچسب راهنمای آن بخوانید.

به اندازه ماشین لباسشویی تان دقت کنید تا قدرت شستشوی پتو را داشته باشد.

ماشین لباسشویی را بر روی یک دور آهسته تنظیم کنید و با آب سرد آبگیری کنید.

مقداری مواد شوینده ضعیف را که با جنس پتوی شما سازگار است و یا شوینده های فاقد آنزیم را در داخل محفظه مربوطه بریزید.

زمان کوتاهی را برای شستشو انتخاب کنید و ماشین لباسشویی را روشن کنید و اجازه دهید فرایند شستشو انجام شود.

در پایان و پس از آبکشی، با دور کم خشک کن پتو را آبگیری کنید و در محلی آویزان کنید.

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

خشک کردن پتو

اگر از ماشین خشک شویی برای خشک کردن پتو استفاده می کنید، دما را روی کم و متوسط قرار دهید. دمای بالا، خطر آسیب رسیدن به پتو را بیشتر می کند . اگر نگران بافت پتو هستنید، آن را با خشک کن معمولی خشک کنید و زمانی که برای خشک کن تنظیم می کنید، متناسب با وزن و جنس پتو باشد. اگر پتو سنگین است یک دور کامل و اگر سبک است، می توانید زمان کمتری را به آن اختصاص دهید. سپس پتو را در هوای آزاد و روی بند پهن کنید تا کاملا خشک شود.

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *