رنگ مناسب آشپزخانه کدام است؟

متخصصان طراحی دکوراسیون در مورد انتخاب رنگ مناسب آشپزخانه می‌گویند که رنگ‌های گرم و خنثی، و رنگ‌های روشن و شاد، بهترین رنگ‌‌ها برای آشپزخانه هستند. این رنگ ها باعث می‌شوند که اعضای خانواده در آشپزخانه احساس راحتی کنند. به علاوه رنگ‌های روشن و گرم و خنثی، مزایای دیگری نیز دارند، از جمله اینکه هنگام فروش خانه‌تان، نظر مثبت خریدار را جلب می‌کنند! در ادامه با وب سایت نیکان پلاستیک همراه باشید تا مطالبی را پیرامون رنگ مناسب آشپزخانه تقدیم حضورتان کنیم.

قواعد انتخاب رنگ مناسب آشپزخانه

قوانین انتخاب رنگ مناسب آشپزخانه همیشه گوشزد می‌کنند که رنگ‌های تاریک و خنثی، و همه رنگ‌های سرد مثل آبی و سبز، و دیگر خانواده‌های رنگ‌های سرد و خنثی، مثل طوسی و خاکستری، مانع از ایجاد حس گرسنگی می‌شود. بنابرین از این‌ رنگ‌ها برای آشپزخانه استفاده می‌شود تا مانع از پرخوری افراد شود.

با توجه به این نکته، می‌توان گفت رنگ مناسب آشپزخانه بهتر است با توجه به نیاز و سلیقه افراد خانواده انتخاب شود. برای مثال، بیشتر افراد تصور می‌کنند که سیاه، رنگ مناسب آشپزخانه نیست. ولی همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، ترکیب رنگ سیاه، با رنگی کاملا مخالف آن، مثل رنگ سفید میز و لامپ‌های آویز یا رنگ استیل جزیره آشپزخانه، زیبایی بی‌نظیری را ایجاد کرده است.

ترکیب رنگ‌­های‌ قرمز، سفید و آبی در طراحی رنگ مناسب آشپزخانه مدرن

در این تصویر می‌توانیم ببینیم که چطور تناژهای مختلف و متنوع رنگ­ آبی در ترکیب با رنگ‌های قرمز و سفید باعث زیبایی هر چه بیشتر این آشپزخانه مدرن شده است. استفاده از رنگ سفید در گوشه و کنار این آشپزخانه زیبایی چشمگیری را به وجود آورده، و نشاط و سرزندگی خاصی به این آشپزخانه مدرن بخشیده است.

استفاده از رنگ‌های طلایی و نارنجی مدرن

می‌­بینید که چطور استفاده از ترکیب رنگ‌های خاص و متفاوت در طراحی رنگ مناسب برای آشپزخانه مدرن می‌­تواند به آشپزخانه شما روح و نشاط ببخشد و آن را به آشپزخانه‌­ای منحصر به فرد و بسیار زیبا تبدیل کند. رنگ طلایی روشن استفاده شده در لامپ آویزان بالای میز غذاخوری سفید با صندلی‌هایی به رنگ نارنجی مدرن اولین رنگ‌هایی هستند که در نگاه به این آشپزخانه به چشم بیننده می‌­آیند. تناژهای رنگی متفاوت خاکستری از خاکستری بسیار تیره گرفته تا خاکستری روشن، استفاده از چوب برای کف آشپزخانه و نیز کابینت­‌های چوبی زیبایی و نشاط منحصر به فردی به این آشپزخانه مدرن بخشیده‌‌اند.

استفاده از رنگ‌هایی با توناژ قرمز برای آشپزخانه

ممکن است همه افراد برای انتخاب رنگ مناسب آشپزخانه، به سراغ رنگ‌های قرمز نروند. ولی شاید رنگ قرمز برای اضافه کردن روح و نشاط به آشپزخانه، مناسب باشد. در آشپزخانه‌هایی که رنگ‌های تیره زیادی در آن‌ها به کار رفته است، همانند آشپزخانه‌هایی با کابینت مشکی، قرمز می‌تواند بر تیرگی فضا غلبه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *