رفع بوی بد یخچال با مواد طبیعی در خانه

رفع بوی بد یخچال با مواد طبیعی در خانه

یخچال و فریزر یک وسیله اساسی در زندگی روزمره ما به حساب می ‎آیند . ما برای نگهداری انوع مختلف مواد غذایی و آشامیدنی های مورد استفاده خود از یخچال استفاده می ‎کنیم .

با گذشت زمان، ترکیب بو های مواد غذایی مختلف مانند سیر و پیاز باعث به وجود آمدن بوی نامطبوعی درون یخچال می ‎شوند که این بوی ناخوشایند ممکن است حتی به غذاهای تازه ی درون یخچال نیز نفوذ کرده و باعث از بین رفتن اشتهایمان می شوند .

تمیز کردن مرتب یخچال، به برطرف شدن این بوی ناخوشایند کمک می ‎کند و همچنن روش های دیگری نیز برای از بین بردن بوی ناخوشایند ایجاد شده درون یخچال و فریزر وجود دارد .

در اینکقاله از سایت نیکان پلاستیک به چند ماده موثر برای برطرف کردن بوی بد داخل یخچال خواهیم پرداخت :

1. جوش شیرین بوی بد یخچال را جذب می‌کند

رفع بوی بد یخچال با مواد طبیعی در خانه

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

جوش شیرین یکی از پرکاربردترین پودرهای طبیعی است. با کمک جوش شیرین می‌توانید بوی بد یخچال را از بین ببرید. برای شروع کافی است یخچال خود را از هر گونه ماده غذایی خالی کنید. سپس یک کاسه پر از جوش شیرین را در داخل یخچال قرار داده و بین 4 تا 6 ساعت درب یخچال را ببندید. جوش شیرین بوی بد یخچال را به خود جذب می‌کند. یک پیشنهاد دیگر ما این است که یک کاسه جوش شیرین را همیشه داخل یخچال داشته باشید تا از ایجاد بوی بد پیشگیری کنید.

2.با قهوه یخچال خود را خوش‌بو کنید

رفع بوی بد یخچال با مواد طبیعی در خانه

دانه‌های قهوه بو را به خود جذب می‌کنند! یکی از پیشنهادات جذاب برای از بین بردن بوی بد یخچال، استفاده از قهوه است. اگر مقداری قهوه تازه را داخل یک ظرف بگذارید و این ظرف را داخل یخچال به مدت 2 تا 3 روز نگهداری کنید، اثر شگفت‌انگیزه قهوه را مشاهده خواهید کرد. علاوه بر از بین رفتن بوی بد، یخچال شما خوش‌بو هم می‌شود.

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

3-نحوه از بین بردن بوی بد یخچال با لیمو

نحوه از بین بردن بوی بد یخچال فریزر با لیمو به روش زیر میباشد:

لیمو را برش دهید.
آن را داخل یک کاسه و سپس در یخچال خود قرار دهید.
لیمو به از بین بردن بوی بد یخچال کمک میکند ، در نظر داشته باشید که لیمو را هر یک هفته یکبار عوض کنید.

4. ذغال؛ ماده شگفت انگیز برای از بین بردن بوی بد

ذغال ماده ای موثر برای از بین بردن بوهای نامطلوب درون یخچال است. شما همچنین می‎ توانید از ذغال برای تمیز کردن منافذ و رهایی از مسمومیت های غذایی نیز استفاده کنید .

دمای یخچال را به حداقل برسانید و یک کاسه کوچک حاوی پودر ذغال را درون یخچال قرار داده و اجازه دهید درب یخچال به مدت 3 روز بسته بماند تا بوهای ناخوشایند به کلی برطرف شوند .

در این مدت می ‎توانید مواد غذایی که ممکن است خراب شوند را درون یخچال قرار دهید و بهترین بخش در مورد استفاده از این روش این است که از پودر ذغال می ‎توانید مجددا نیز استفاده کنید . کافی است به مدت 20 دقیقه آن را درون فر قرار دهید تا خاصیت خود را بازیابی کند .

5. سرکه برای بوی بد یخچال 

رفع بوی بد یخچال با مواد طبیعی در خانه

دقیقا به صورت جوش شیرین عمل می کند ، اما از آنجا که سرکه خاصیت عجیب و غریبی دارد، باید کمتر استفاده شود. برای یخچال متوسط فقط نیمی از لیوان را پر از سرکه کنید.

6.خوشبو کردن یخچال فریزر با عصاره وانیلی :

یک توپک پنبه را در عصاره وانیل قرار دهید ، آن را در کاسه کوچک داخل یخچال گذاشته تا بو از بین رود.

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

اما چطور از ایجاد بو در یخچال جلوگیری کنیم ؟

  • غذا را در ظروف در بسته نگهداری کنید؛
  • همیشه گوشت و سبزیجات را چک کنید تا مطمئن شوید آسیبی به آن ها نمی رسد.
  • ماهی یکبار یخچال را برای جلوگیری از رشد باکتری ها و بوی بد تمیز کنید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *