ظروف مخصوص فریزر

راهنمای خرید ظروف مخصوص فریزر

تهیه ظروف مخصوص فریزر با کیفیت برای نگهداری مواد غذایی در فریزر یکی از مهم ترین کارهایی است که باید همه ی ما انجام دهیم.

این محصول از مهم ترین محصولات پلاستیکی شناخته شده است، چرا که ارتباط مستقیمی با مواد غذایی و در نتیجه با سلامت انسان دارد.

به همین دلیل در این مقاله از وب سایت نیکان پلاستیک به بررسی ظرف های مخصوص فریزر می پردازیم.

ظروف مخصوص فریزر

قطعا برای شما هم پیش آمده است که غذاهایی که برای یک مهمانی و یا  دورهمی‌ تدارک دیده اید، بیشتر از حد نیاز باشد و اضافی آن را باید برای روزهای بعد نگه داریم.

 یا اگر کل هفته را در گیر  کار باشید و مشغله‌های کاری زیادی داشته باشید ترجیح میدهید که در روزهای تعطیل غذای مورد نیاز برای روزهای کاری‌ خودتان را تهیه کنید و در فریزر نگه دارید.

علاوه بر موارد ذکر شده، بسیاری از افراد مانند دانشجویان و کارمندانی که دور از خانواده هستند، نیاز دارند که غذای مورد نیاز خود را از خانه تأمین کنند و آن را در فریزر نگهداری کنند.

 اما نگهداری غذای پخته باید در شرایطی خاص صورت گیرد. به همین علت ظرف نگهداری غذا در یخچال و فریزر طراحی شدند تا بتوان از این طریق این مواد غذایی را برای مدتی طولانی‌تر نگهداری کرد.

همه این افراد به ظروف مخصوص فریزر برای نگهداری غذا نیاز دارند و باید بتوانند غذای مصرفی خود را تازه و با کیفیت برای مدتی طولانی مورد استفاده قرار دهند.

بدترین کار این است که به خاطر صرف هزینه ی کمتر از ظروف با کیفیت استفاده نکنیم و سلامت خود را ناخواسته به خطر بیندازیم، زیرا در نهایت مجبور هستید مواد فریزشده اکسیده شده را دور بریزید و هزینه دوچندان را صرف کنید.

ظروف مخصوص فریزر

ویژگی های ظروف مخصوص فریزر با کیفیت و مناسب

  • این ظروف حتما باید ضد رطوبت و ضد بخار باشند. این خاصیت مانع از یخ زدگی می‌شود. هچنین از پخش شدن بو و اکسیداسیون جلوگیری می‌کند.
  • توجه داشته باشید که همه ظروف دارای کیفیت لازم برای استفاده در فریزر نیستند، ظرف نگه دارنده خوب، مواد غذایی شما را تازه نگه داشته و مواد مغذی آن را حفظ می‌کند.
  • قابل ذکر است هر ظرفی برای نگه‌داری طولانی مدت مناسب نیست و همچنین از بسته‌بندی‌های نایلونی و یا کیسه‌های پلاستیکی برای ذخیره و نگه‌داری مواد خوراکی در فریزر جدا خودداری کنید.
  • نکته مهم دیگر درباره ظروف مخصوص فریزر که باید به آن توجه داشته باشید علامتی است که در پشت ظرف حک شده است.
  • ظروفی را میتوان در فریزر قرارداد که تهیه شده از جنس پلی پروپیلن با علامت اختصاری PP هستند، در غیر آنصورت از قراردادن ظروف در فریزر جدا خودداری کنید.

ظروف پلاستیکی معروف به ظروف مایکروویوی که می توان آنها را در مایکروویوی نیز قرارداد از جنس پلی پروپیلن هستند.

این ظروف را نیز می توان در فریزر قرارداد و برای نگهداری طولانی مدت غذا از آنها استفاده کرد.

همه ی ما میدانیم که استفاده از ظروف مناسب فریزر ظاهر فریزر و یخچال را مرتبتر و زیباتر میکند و می توان از فضای بیشتری برای قراردادن مواد غذایی استفاده کنید.

بهتر است که از ظروف فریزری دارای درب پلمپ شونده برای نگهداری طولانی مدت مواد غذایی در بخش فریزری و یخچال استفاده کنید.

با توجه به قابلیت مایکروویوی بودن این ظروف برای گرم کردن همان غذا از این ظروف با خیال راحت استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *