بدترین و بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق خواب

بدترین و بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق خواب

رنگ اتاق خواب و انتخاب یک ترکیب رنگ صحیح و اصولی نقش زیادی در به آرامش رسیدن شما در زمان استراحت دارد. شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید برخی رنگ‌ها از نظر روانشناسی به عنوان رنگ در اتاق خواب، روح و روان‌تان را به هم می‌ریزند و خواب‌تان را مختل می‌کنند.

اما بهترین و بدترین رنگ‌ها برای اتاق خواب کدامند؟ راهنمای انتخاب رنگ برای اتاق خواب بزرگسال و رنگ اتاق کودک براساس روانشناسی رنگ‌ها بهتر می‌تواند در انتخاب رنگ این اتاق به شما کمک کند.

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

بدترین رنگ ها برای اتاق خواب

رنگ هایی نیز وجود دارد که برای اتاق خواب توصیه نمی شوند. رنگ هایی نظیر بنفش، خاکستری، قهوه ای و قرمز برای اتاق خواب توصیه نمی شوند.

  • رنگ بنفش

رنگ بنفش منجر به خواب کم می شود. این رنگ بدترین رنگ برای استفاده در اتاق خواب می باشد، این رنگ منجر به تحریک قوه تخیل می شود که منجر به تقویت خلاقیت شما می شود و منجر به کابوس های شبانه می شود.

  • رنگ خاکستری

رنگ خاکستری در رده دوم بدترین رنگ ها می باشد که منجر به خواب کم در شب می شود. استفاده از این رنگ منجر به افسردگی می شود.

  • رنگ قهوه ای

رنگ قهوه ای هم مانند رنگ خاکستری منجر به بی قراری و افسردگی می شود. در نهایت رنگ قرمز هم برای اتاق خواب توصیه نمی شود.

  • رنگ قرمز

رنگ قرمز هم رنگی پر شور و پر انرژی است که فشار خون را بالاتر می برد و خواب شما را با مشکل مواجه می کند.

بدترین و بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق خواب

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

رنگ نارنجی

رنگ نارنجی فضا را گرم می کند و حس اعتماد به نفس و امنیت را در شما تقویت می کند. از همه مهم تر نارنجی رنگ شادی و نشاط است. بهتر است از رنگ نارنجی در اتاق خواب استفاده نکنید چون آرامش را از فضا می گیرد.

  • رنگ زرد

زرد، رنگ آغاز روز است؛ بنابراین حس شروع دارد و به خانه شما گرما و روشنی می دهد. شور، نشاط و امیدواری هم از دیگر موهبت های این رنگ زیباست. زرد برای اتاق خواب مناسب نیست چون ممکن است باعث بی خوابی شود.

برای رنگ حال و اتاق نشیمن از رنگ های انرژی بخش و شادی آور استفاده کنید.

به کارگیری رنگ روشن در اتاق خواب

انتخاب رنگ های روشن در اتاق خواب، معمولا کاری است که انجام آن توصیه نمی شود. چرا که به دلیل بازتاب بیشتر نور از سطح اجسامی که دارای رنگ های روشن هستند، فضای اتاق را روشن می کنند و این به ویژه در مناطقی با آب و هوای گرم و یا مناطق جنوبی اصلا مناسب نیست.

در صورتی که در برخی مناطق شمالی و یا قطبی از رنگ های روشن در اتاق استفاده شود، می توان از ترکیب آنها با رنگ های ملایم تر به راحتی یک ترکیب رنگ بسیار مناسب را در محیط اتاق خواب ایجاد کرد. ترکیبی که نه تنها زیبا بلکه آرامش بخش نیز باشد.

بهترین رنگ برای اتاق خواب

  • رنگ صورتی

صورتی رنگ شادی و احساسات عاشقانه است. این رنگ حس شادی را به خانه شما می دهد و افسردگی و گوشه گیری را از شما دور می کند. صورتی برای اتاق دختر بچه ها بهترین رنگ است. این رنگ با افسردگی مبارزه میکند پس اگر فرد گوشه گیری هستید این رنگ برای دیوار اتاق شما مناسب است.

  • سبز؛ آرام‌بخش و طبیعی

طیف‌های مختلف رنگ سبز برای اتاق خواب کیفیت و کمیت خواب را بهبود می‌بخشند. سبز زیتونی و سبز چمنی بهترین گزینه‌ها از میان تناژهای مختلف رنگ سبز برای اتاق خواب هستند به خصوص برای آن‌هایی که سبز را به آبی ترجیح می‌دهند. طبق علم روانشناسی رنگ‌ها میانگین خواب در یک اتاق خواب سبز ۷ ساعت و سی و شش دقیقه است.

بدترین و بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق خواب

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

  • آبی؛ آرام بخوابید

رنگ آبی در انواع و اقسام تناژها بهترین رنگ برای اتاق خواب یا رنگ کمد دیواری اتاق خواب شماست. براساس علم روانشناسی رنگ‌ها، طیف‌های مختلف رنگ آبی به خاطر ایجاد احساس آرامش و خونسردی در شما کیفیت خواب شما را به بالاترین درجه ممکن و کابوس‌هاس شبانه را به پایین‌ترین میزان ممکن می‌رسانند. طبق آمار میانگین ساعات خواب در یک اتاق آبی رنگ ۷ ساعت و ۵۲ دقیقه است.

  • رنگ اتاق خواب نقره ای

اگر به دنبال یک رنگ شیک و لوکس برای اتاق خواب‌ یا حتی رنگ درب اتاق خواب می گردید به گزینه «نقره ای» فکر کنید. رنگ نقره ای باعث می شود سریع تر به خواب بروید و بنابراین گزینه مناسبی برای افرادی است که معمولا طول می کشد تا به خواب عمیق بروند.

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *