اشتباهات دکوراسیون داخلی آشپزخانه

اشتباهات دکوراسیون داخلی آشپزخانه

آشپزخانه ها در بین قسمت های مختلف یک خانه برای خانم های خانه دار، مهم ترین قسمت خانه هستند زیرا کدبانوی خانه زمان زیادی از وقتش را در آنجا می گذراند و دلش می خواهد برای چیدمان آن و خرید وسیله برای دکوراسیون آن سنگ تمام بگذارد.

به همین دلیل است که در این مکان باید دسترسی به همه چیز ساده بوده و آشپزخانه به شکلی طراحی شود که کار کردن در آن راحت باشد. در این مطلب از سایت نیکان پلاستیک به بررسی اشتباهات دکوراسیون آشپزخانه خواهیم پرداخت.

از بین بردن مثلث سه‌گانه آشپزخانه

اولین نکته ای که در طراحی یک آشپزخانه باید در نظر داشته باشید این است که گاز، یخچال و سینک ظرفشویی باید با یکدیگر یک مثلث را تشکیل داده و هر چه را که در این مثلث مانع از حرکت راحت شما می‎‌شود از میان بردارید. از آنجایی که از بین این ۳ مورد، سینک ظرفشویی بیشترین استفاده را در آشپزخانه دارد باید به شکلی مناسب و به تناسب در وسط گاز و یخچال قرار داده شود.

اشتباهات دکوراسیون داخلی آشپزخانه

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

عدم استفاده کارآمد از فضای ذخیره سازی کابینت‌های آشپزخانه

آشپزخانه‌ها بطور کلی، فضایی برای نگه‌داری از مواد خوراکی و خرده‌ریزهای متعدد بشمار می‌روند. البته لوازم موجود در آشپزخانه تنها به این موارد محدود نمی‌شوند. بسیاری از ظرف و ظروف و لوازم کوچک برقی آشپزخانه نیز از جمله مواردی هستند که باید پشت درب‌های بسته کابینت‌ها نگهداری شوند.

پیدا کردن فضای کافی برای این لوازم و قرار دادن آن‌ها در مکانی که دسترسی به آن‌ها راحت باشد، ممکن است آنقدرها که تصور می‌شود کار راحتی نباشد.

استفاده از اکسسوارهای متعدد

بسیاری از ما علاقه‌مند هستیم که آشپزخانه خود را زیباتر کنیم و اکسسوارها از جمله عناصری هستند که می‌توانند این امکان را در اختیار ما قرار دهند. یکی از اشتباهات دکوراسیون آشپزخانه استفاده بیش از حد از اکسسوارها بر روی کابینت آشپزخانه است.

برای این که بر روی صفحه کابینت‌های موجود، فضای مناسب برای کار کردن وجود داشته باشد، لازم است که لوازم اضافه را بر روی آن‌ها قرار ندهید تا مانع از کار کردن راحت خود نشوید.

روشنایی نامناسب آشپزخانه

روشنایی آشپزخانه از جمله نکات بسیار مهم در طراحی این فضا است که باید در راس موارد دیگر قرار بگیرد. زیرا در این مکان، مسئله روشنایی، تنها با فضا و یا زیبایی مکان مرتبط نیست، بلکه در عین حال با امنیت شما نیز ارتباط مستقیم دارد.

در آشپزخانه که با لوازم تیز و برنده بسیاری مانند چاقو مشغول بکار می شوید، امنیت حرف اول را می‌زند.

علاوه بر روشنایی سقفی، یعنی روشنایی کلی آشپزخانه، برای اینکه به شکلی بهینه فضای کار خود را روشن‌تر کنید، حتما از چراغ‌های کمکی و سیستم روشنایی اضافه نیز کمک بگیرید.

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *