از شر لکه های روغن دیوارهای آشپزخانه خلاص شوید

از شر لکه های روغن دیوارهای آشپزخانه خلاص شوید

تمیز کردن چربی انباشته شده روی کاشی و سرامیک های آشپزخانه و پشت گاز، سینک ظرف شویی کار بسیار دشواری است. روش های بسیار زیادی برای پاک کردن این لکه ها وجود دارد اما گاها ممکن است باعث خراش و آسیب سطوح شود که خود نمای زشتی به آشپزخانه می دهد. در این مقاله از سایت نیکان پلاستیک راهکارهایی را برای پاکسازی روغن و چربی از روی سطوح ارائه می دهیم.

راهکارهای پاک کردن لکه های روغنی و چربی از دیوارهای آشپزخانه :

موم شمع:

موم شمع را به آرامی بر روی کاشی یا سرامیک پشت اجاق یا هر منطقه کثیف دیگری بزنید و سپس پاک کنید.

سرکه :

مخلوطی از آب و سرکه با نسبت 2:1 درست کنید. سرکه در پاک کردن لکه های روغنی بسیار موثر است.

پارچه ای را با این ترکیب آغشته و لکه ها را به خوبی تمیز کنید. همچنین سرکه راهی خوب برای پاک کردن چربی از روی دیوارها و کابینت های آشپزخانه است.

آب برنج:

یک روش مقرون بصرفه دیگر برای از بین چربی ها از روی اجاق و سطوح آب برنج است. آب برنج چسبناک را روی اجاق گاز بریزید و کمی صبر کرده تا خشک شود، بعد آن را خیلی راحت پاک کنید.

جوش شیرین:

جوش شیرین و آب را با هم مخلوط کرده و با استفاده از اسفنج ،لکه های روغن را تمیز کنید. از این روش به طور منظم استفاده کنید تا لکه ها به طور کامل پاک شود.

 

آب داغ:

اگر لکه های روغن جدید است، می توانید از آب گرم استفاده تا فورا لکه را تمیز کنید. هم چنین آب داغ می تواند روغن را از روی زمین و یا لوازم جانبی آشپزخانه فورا از بین ببرد.

روغن گیاهی:

از شر لکه های روغن دیوارهای آشپزخانه خلاص شوید

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

همه قطعا روغن های گیاهی را داخل آشپزخانه دارند. اما آیا می دانید این روغن ها می توانند لکه های روغن را از بین ببرند؟ بله، همین طور است! این روش را می توان به عنوان ” پاک سازی روغن” نامید. یک دستمال کاغذی بردارید و کمی روغن گیاهی روی آن ناحیه چرب و دیوارها بریزید. خواهید دید که به طور موثر به شما در تمیز کردن لکه های روغن کمک می کند.

پاک کننده :

مخلوط آب گرم و مواد شوینده در از بین بردن لکه های روغن بسیار موثر است. اما مراقب باشید:به دلیل ترکیب شیمیایی آن، مواد شوینده باعث آسیب به پوست و محیط خواهد شد.

لیمو و جوش شیرین:

قطرات لیمو و جوش شیرین ترکیب فوق العاده ای برای درست کردن لک برهای روغنی هستند. جوش شیرین را در عصاره لیمو مخلوط کنید و به سرعت روی لکه های روغنی بمالید.

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *