کاربردهای متفاوت صابون

آشنایی با چند مورد از کاربردهای متفاوت صابون

صابون ها در انواع مختلف از قدیم تا به امروز در همه خانه ها موجود می باشند. صابون ها علاوه بر شستشو کاربردهای مختلف و جالب دیگری هم دارند که نمی دانید.
 

کاربرد های جالب و متفاوت صابون

 
تقریباً همه ما در منزل چند قالب صابون داریم که برای شستشو از آن ها استفاده می کنیم. صابون ها می توانند قدیمی یا حتی صابون های مدرن باشند. جالب است بدانید که صابون ها فقط برای شستشوی دست به کار نمی روند، بلکه کاربرد های مختلفی هم دارند که شاید تا به حال به گوشتان نخورده باشند. در این مقاله از وب سایت نیکان پلاستیک کاربرد های صابون را به شما معرفی خواهیم کرد.
1. تشخیص نشت گاز
اگر بوی عجیب و غریبی احساس می کنید و در مورد نشت گاز نگران هستید، صابون به شما کمک می کند تا مشکل را پیدا کنید. کافی است که صابون را روی لوله بکشید. اگر از آن هوا بیرون آمد، یعنی مشکلی وجود دارد و حتماً باید برای کمک تماس بگیرید.

2.شیشه شکسته را تمیز کنید تا دست و پاهایتان را زخمی نکنید.

شیشه شکسته لزوماً یک مشکل بزرگ نیست، اما اغلب اتفاق می افتد که قطعات آنقدر کوچک هستند که چشمان ما حتی آنها را نمی بیند.

بنابراین، شیشه ممکن است روی زمین بماند و بعداً صدماتی ایجاد کند. برای اهداف ایمنی، تمیز کردن تمام قطعات ضروری است. در این حالت یک تکه صابون می تواند بسیار مفید باشد.

فقط کافی است یک تکه صابون را از روی نواحی مورد نظر بکشید تا خرده های ریز شیشه به داخل صابون فرو بروند عجله نکنید و این کار را با دقت انجام بدهید تا مطمئن شوید تمام قطعات ریز روی زمین باقی نمی مانند.

3.مقابله با حشرات
بعضی از حشرات واقعاً آزاردهنده و مزاحم هستند؛ مخصوصاً در فصل تابستان. اما می توانید مقدار کمی آب صابون را روی پوست اسپری کنید تا حشرات روی پوستتان ننشیند. یا این که همین آب و صابون را روی خود حشرات اسپری کنید.

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

4.نرم کردن زیپ
اگر زیپ لباس یا کیفتان سخت بالا و پایین می رود؛ فقط کافی است که مقداری از صابون را روی این مسیر زیپ بمالید تا به اندازه کافی آن را نرم کند و از حالت خشک خارج کند.

5. از صدای درب خلاص شوید.

صابون فقط برای تمیز کردن مفید نیست، بلکه می تواند به شما کمک کند تا از صدای درب خلاص شوید. اگر از این صدا خسته شده اید، فقط با صابون لولا را مالش دهید. سپس چند بار درب را باز و بسته کنید تا صابون در تمام مکانیسم پخش شود.

کاربردهای متفاوت صابون

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

6.آینه حمام خود را مالش دهید تا از گرفتن بخار روی آن جلوگیری شود.

این بزرگترین مبارزه نیست، اما با این وجود، می تواند آزار دهنده باشد وقتی هر بار که دوش بگیرید، آینه شما در حمام مه آلود می شود. یک نوار صابون می تواند بسیار مفید باشد.

زمانی که صابون و آینه خشک است نوار صابون را با دقت روی شیشه آینه بمالید. نیازی به ساختن یک لایه ضخیم نیست. وقتی کارتان تمام شد، یک پنبه نرم یا میکروفیبر بگیرید و آینه را تمیز کنید تا دوباره براق شود.

7.یک قالب صابون را در کمد خود قرار دهید تا کمدتان خوشبو شود.

نوار صابون تمایل دارد عطر و بوی خود را در محیط اطراف خود پخش کند. یک صابون را با بویی که بیشتر دوست دارید انتخاب کنید و آن را روی یک قفسه بگذارید. می توانید صابون را نیز با پارچه تمیز بپیچید، اما حتما از پارچه نازک استفاده کنید و داخل کمد قرار بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *